Gebruiker emvee [1] maakte me attent op het bestaan van twee soortgelijke relaties voor de ‘stad’ Rotterdam: de eerste getagd met place=city (ooit door mij gecreeerd, waarschijnlijk uit een eerdere polygon) [2], en een tweede met boundary=administrative en admin_level=10 [3]. De laatste lijkt mij een redelijk getrouwe weergave van de woonplaats Rotterdam binnen de gemeente Rotterdam, en daar wil ik niet aankomen.
De eerstgenoemde genoemde relatie echter zit me niet lekker: het is op dit moment niet de woonplaats, maar ook niet de bebouwing. De wiki is er niet duidelijk in de te kiezen grenzen voor een place=city area [4-6]. Zoals ik het nu zie is admin_level=8 de gemeente, admin_level=10 een woonplaats binnen die gemeente, en dan zou place=city de bebouwing binnen die woonplaats kunnen zijn. Maar voor ik met dat idee aan de slag ga, wil ik graag horen hoe anderen daar over denken.
[1] http://www.openstreetmap.org/user/emvee
[2] http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1231580/
[3] http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1411101/
[4] http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:place
[5] http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Place
[6] http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:place%3Dcity
Dank, en groet,
J-----. (Jeroen Muris)