Piaseczno. Nieistniejąca ulica.

Nabijają się [1] (i słusznie chyba) że w OSM jest ulica “Mała” idąca już po wybudowanych budynkach.

http://mapa.ump.waw.pl/ump-www/?zoom=16&lat=52.066&lon=21.03551&layers=0B0000FT

Da się wyczaić skąd się wzięła ? Tym bardziej że cała okolica jest całkiem fajnie wyrysowana …

[1] So much for “nie rysujemy z innych map”

Z tego co widać (http://www.openstreetmap.org/browse/way/23952364) droga jest od ponad dwóch lat. Na satelicie niezbyt ją widać, ale na Google Maps jest zaznaczona, a nawet w Geoportalu (http://tinyurl.com/3xjvngj), więc administracyjnie powinna istnieć.

Okolica jest wyrysowana zapewne na podstawie Yahoo, gdzie chyba sięga + import UMP. Teraz sięga tam chyba Bing, więc mieszkańcy z okolicy mogą to sprawdzić.

Hej, tez sledzilem ten watek na liscie UMP i mialem zamiar to poprawic zanim ktos sie zorientowal ze OSM ma ten sam blad co Google, ale nie zdazylem :frowning:
Trzeba przyznac, ze UMP ma to swietnie udokumentowane – ponoc jest 5 administracyjnie istniejacych (ale nieistniejacych w rzeczywistosci) ulic w Piasecznie i 8 w Grodzisku Maz.
http://ump.fuw.edu.pl/wiki/Zawarto%C5%9B%C4%87/Piaseczno_powiat

Mysle ze w tym wypadku mialoby sens zmienic ta ulice na highway=planned – nie bedzie sie renderowac ani nawigowac, ale informacja pozostanie.

Moja osobista wymowka dla rysowania z innych map (ale nie chronionych prawem – np. dlatego ze sa zamontowane na stale w publicznym miejscu) jest taka, ze routingu raczej to nie pogorszy, a pozwala zrobic bardzo szybkie postepy w niezmapowanych miejscowosciach.

Nie widziałem tego wątku na UMP (nikt nie podał linka, BTW), ale jak dla mnie problem tej ulicy jest rozdmuchany - na OSM jest to narysowane jako ślepa ulica, więc routingu nie psuje, a administracyjnie ona tam chyba jest.

(highway=planned renderuje się w Mapniku - w połączeniu z construction=* )

Ta konkretna ulica oczywiscie nie wielka roznice robi, ale pokazuje ze opieramy sie na malo wiarygodnych zrodlach i ze pewnie takich bledow jest calkem sporo. A osm chwali sie, ze jest najdokladniejsze bo wisdom of the crowd itp.

BTW zmienilem ta ulice na highway=planned i znikla z Mapnika :slight_smile: (oprocz samej nazwy… ale nazwa renderuje sie chyba nawet kiedy Mapnik nie zna tagu)

Tu jest link do watku, ale oni wymagaja zalogowania do przegladania archiwow.