OSMF - Cykl planowania strategicznego 2023 - udział społeczności

Cykl planowania strategicznego 2023 - udział społeczności

Zarząd Fundacji OpenStreetMap dokonuje przeglądu swojego planu strategicznego i zaprasza wszystkich członków OSMF oraz społeczność OSM do udziału w tym procesie.

Plan jest dość obszerny, dlatego chcemy omówić go z Państwem w czterech fazach w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. W każdej fazie skupimy się na innym aspekcie strategicznego rozwoju OSMF.

Pierwszym etapem będzie “Klaster B: Rozwój społeczności dla OSM”. Przez najbliższe dwa tygodnie czekamy na Państwa komentarze dotyczące tylko tej części.

Jeśli klikną Państwo na link “Klaster B: Rozwój spolecznosci na rzecz OSM”, znajdą tam Państwo wszystkie strategie w tym klastrze.

W szczególności chcielibyśmy uzyskać Państwa opinie na temat czterech pytań:

  • Czego brakuje w planie? Albo inaczej, co powinniśmy dodać do planu?

  • Czy w planie są jakieś niespójności? Czy plan wydaje się być dobrze dopasowany do Deklaracja misji i kierunku ruchu OSM? Gdzie są jakieś problemy?

  • Które trzy strategie są najpilniejsze? Które trzy musimy zrobić naprawdę szybko?

  • Które trzy strategie są bardzo ważne? Które strategie są krytyczne dla sukcesu i rozwoju OpenStreetMap?

Oczywiście mogą Państwo wypowiedzieć się również na każdy inny temat.

Jeżeli na którymś z setek portali społecznościowych, na których toczą się dyskusje związane z OSM, to będzie nam bardzo pomocne, jeżeli ktoś z członków tej strony lub kanału przygotuje streszczenie komentarzy i przekaże je (w języku angielskim) zespołowi. Nie możemy sami śledzić wszystkich dyskusji na wszystkich mediach społecznościowych, ale zależy nam na Państwa głosach.

Będziemy głównie śledzić opinie w tych dwóch miejscach:

Mogą Państwo wysyłać prywatne komentarze, które będą czytane tylko przez zespół ds. strategii pod adresem strategy@osmfoundation.org lub mogą Państwo pisać indywidualnie do członków Zarządu.

Ze względu na nasz mały zespół chcielibyśmy, aby komentarze były w języku angielskim. Maszynowe tłumaczenie z Państwa języka jest w porządku. Z powodzeniem korzystaliśmy z https://translate.google.com i DeepL Translate: The world's most accurate translator, ale jest wiele innych, które działają dobrze.

Wielkie dzięki

Craig Allan, Sarah Hoffmann, Allan Mustard

2 Likes

Jesteście chętni jakieś zebranie w tej sprawie zrobić?

1 Like