ok, powoli to zacznę uwzględniać w mapach - część rzeczy dodam w głównej mapie, część będzie w nakładce. Czasami POI będą się dublować - np. nakładka będzie wyświetlać szczyty przy mniejszych zoomach, itp.
Ogromna prośba - żebym dał radę jakoś to ogarnąć, wpisujcie zgodnie z propozycja WSPINKI tagi konkretnych elementów - najlepiej wraz z jakimś przykładowym linkiem do danego miejsca.
macie jakieś pomysły jak wyświetlać landfill (wysypisko) i quarry (kopalnia odkrywkowa) ? Weźcie pod uwagę, że ja to muszę wyrysować w sofcie przy którym MS Paint to zaawansowana technika - byłoby super jeżeli takie coś się renderuje na jakieś opensource’owej mapie, wtedy można bezczelnie skopiować :).
BTW - dzisiaj nowa wersja mapy się pojawiła:
Wersja 1.23
gruntowna przebudowa wyglądu mapy - jest ładniejsza i bardziej czytelna
eksperymentalne wsparcie dla wyszukiwania adresów domów. Częściej nie działa niż działa, ale jest to krok w dobrym kierunku.
Kilka moich sugestywnych uwag do najnowszej wersji:D
Przede wszystkim za duże ikonki dla POI - u mnie na Dakocie 20 przy zoomie 80 metrów przy dużym zagęszczeniu mapa jest mało widoczna - nie wspomnę już o dalszych odległościach. Np. przystanki autobusowe są dwa razy większe niż inne ikonki - psuje to bardzo czytelność mapy…
Zbędne napisy do Placów Zabaw - wystarczy ikonka.
Zbędne też napisy do przedszkoli, szkół, pubów. Wystarczy najechanie ikonki, aby wyświetlić informacje.
Te nieszczęsne krzyże przydrożne - nadal je widać przy odległości nawet 800 metrów:D
Zaznaczę tylko, że w opcjach mam wyłączony: Rozmiar tekstu dla Punktów mapy - bo w innym wypadku byłoby jeszcze gorzej.
Dzięki i pozdrawiam:)
Może wystarczy sam kolor jak w mapniku? Ciemno szary dla kopalni, jakiś “brudny” dla wysypiska, z reguły powinny mieć nazwy, więc problemu z identyfikacją nie ma.
Dodałem na wiki tabelki z amenity i barriers, w razie czego można rozbudować.
gregorisan - mógłbyś podać jakie POI są najbardziej uciążliwe? Większość z nich to są wbudowane typy garminowe, może uda mi się je czymś innym zastąpić.
Ad.3 - dotyczy to POI czy polygonów ze szkołami, itp?
Gdyby była taka możliwość to można zmniejszyć rozmiar ikonek - najbardziej irytujące są wielkie przystanki autobusowe.
Nazwy szkół wyświetlają się dla POI przypisanych do budynków - ale nie wszystkie - nie wiem być może to wina oprogramowania.
Natomiast w Base Campie gdy POI jest przypisany do budynku to wygląda to w ten sposób, że nazwa wyświetla się podwójnie - raz na budynku a drugi raz przy ikonce.
rzeczywiście była literówka w konfiguracji - przy priorytetach dróg wpisałem LCN zamiast RCN :).
Reszta zgłoszonych rzeczy (poza dodatkowymi tagami turystycznymi, bo wszystkich w krótkim czasie nie ogarnę) powinna być naprawiona w najbliższym wydaniu.
Zastanawiam się czy jest sens rendrować drogi z tagiem: bicycle=yes przypisane do highway=footway jako: Droga rowerowa . W sumie można byłoby rendrować jedynie te z tagami: highway=cycleway, bicycle=designated, cycleway=shared_lane
Argumentuje to tym, że często dodaje się - samemu to robię, tag: bicycle=yes do dróg typu: highway=path, footway, pedestrian, aby dać informację dla routingu - a nie są to w tym przypadku wydzielone drogi rowerowe.
Mapa nie rendruje takiej kombinacji: highway=pedestrian+area=yes.
Landuse=farmyard rendruje jako: ogródki działkowe. W sumie tutaj można w ogóle zrezygnować z tego tagu lub też dodać również: landuse=farmland.
Można też zmniejszyć czcionkę dla: place=suburb
Dodać rendrowanie dla tagu: place=neighbourhood
Dodać rendrowanie dla tagu: amenity=clinic
Szlaki:
Chyba nadal jest błąd rendrowania tras lcn nad rcn.
historic=monument - rendruje jako muzeum.
information=board - rendruje jako słup energetyczny.
Na odwrót są przypisane ikonki do jaskiń oraz gór.
Hej:)
Nadal nie renderuje kombinacji highway=footway oraz pedestrian plus area=yes. Natomiast szlaki z taką kombinacją renderują się poprawnie.
Taka jeszcze jedna propozycja odnośnie dróg gruntowych. Obecnie highway=track bez przypisanego tracktype=* renderują się linią ciągłą - można byłoby to zmienić na przerywaną bo sugeruję to, że mamy do czynienia z miarę dobrej jakości drogą.
Lub też przyjąć całkowicie odmienią klasyfikacje - i podzielić gruntówki na drogi utwardzone lub nieutwardzone (paved\unpaved) lub stworzyć jakąś sensowną klasyfikacje ze względu na nawierzchnię. Np: drogi o piaszczystej, trawiastej nawierzchni renderować linią ciągłą a te o nawierzchni asfaltowanej, betonowej itp. zaznaczać linią ciągłą.