Witam,
Jestem początkującym użytkownikiem OsmAnd i entuzjasą Openstreetmap.
Wybieram się na dniach nad nasze polskie morze ze Śląska trasa ponad 500 kilometrów. Nie jestem zadowolony z wyznaczonej mi przez OsmAnd (offline) ani YOURS (nie wiem czemu OpenRouteService nie chce mi działać) drogi.
Chciałbym skorzystać z możliwości skonfigurowania samemu trasy. Wydaje mi się, że można to zrobić za pomocą gpx. (Nie wiem czy później aplikacja prowadzi po śladzie gpx, tylko co w przypadku zjechania z takiego śladu)
Próbowałem za pomocą maps.google.com stworzyć slad gpx korzystając z możliwości zapisu mapy do kml i za pomocą GPSBabel, niestety nie wiem jak poprawnie skonfigurować ten program, aby wynikowy plik gpx był zjadliwy dla OsmAnd. Otrzymane pliki nie wyświetlają się w Osmand
Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z wgrywaniem śladów gpx z konwertowanego kml.
Ewentualnie może ktoś polecić inną strone do wyznaczania trasy z zapisem do gpx.
Proszę o pomoc, mam do zaplanowania drogę z moją 8 miesięczną córeczką i chciałbym ująć trochę dodatkowych postojów.
Pozdrawiam