Osmand a tagi ref=

Szanowny Bulwersatorze.
A czy to przypadkiem nie ty powypełniałeś ref na krakowskich ulicach? Mój osmand od ostatniej aktualizacji bazy gada:
skręć w prawo w dwa…dwa…pięć…dziewięć…ka… Piłsudskiego.
Oszaleć można.
Pytanie czy to wina osmanda? Nie wydaje mi się bo na mapie też dziwnie to wygląda.
Tomek

tagu ref nigdzie nie dotykałem.

A to przepraszam. Wygląda, że nie umiem jeszcze używać owl.apis.dev…
Tomek

Tak na oko to wasz ulubieniec bombka190 się tymi tagami w Kraku zabawiał
http://www.openstreetmap.org/user/bombka190
:laughing:
Z drugiej strony w wątku o Perimeksie jeden z was właśnie sugerował użycie tagu ref: :smiley:

Cześć.

Jak Ci się udało to uzyskać? U mnie jak jest zarówno ref=* i name=, to OsmAnd czyta tylko numer drogi, ale name= już nie…

Tak, to upierdliwość osmanda. Poprawne ref= w każdej drodze jest jak najbardziej prawidłowe.

Może dlatego że beta net.osmand-1.5.2 beta-155.apk, a może dlatego, że mam wszystkie pluginy włączone jak leci.
Tomek

Dlaczego upierdliwość?

Może dla dróg gminnych, powiatowych wpisywać loc_ref, reg_ref lub official_ref?
Zwłaszcza, że mapnik również dziwnie to renderuje dla różnych dróg i ref na różnych zoomach.

Dziwne, ale żeby bardziej było podaj proszę przykład takiej drogi.

(posty o osmand, do przesunięcia w odpowiedni temat raczej)

OK. Przykład - DK92 w Poznaniu (ulica Lutycka). Na odcinku od ronda Obornickiego (czyli skrzyżowania z DK11) na zachód. U mnie Osmand czyta tylko “skręć w 92”…

Bo raczej powinno dać się osmanda nauczyć, że numery dróg czytamy tylko od wojewódzkich w góre, bo tylko te są na znakach czy mapach.

Troche śmierdzi “nie mapujemy pod …” ale gdy są to numery faktycznie istejące tylko administracyjnie to może tak powinno być.
Albo np ref:administrative
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:ref posiada notatkę:
“When a road has no number, leave this key unused; this makes sure that routing programs do not try to describe the road by a number.”

W każdym razie jest to do zrobienia z automatu w obie strony.