Як використовується OSM порівняно з іншими продуктами в Україні?

Хто знає, хоч би приблизно, у процентному співвідношенні, як використовується OpenStreetMap, порівняно з іншими аналогічними продуктами в Україні?

Я думаю, чи потрібна моя праця в OSM іншим? Якщо я роблю, то хочеться, щоб воно використовувалось.

Цікавить такі сфери:

1. Навігація.
1.1. В цілеспрямованих gps-навігаторах. Як використовуються карти OSM порівняно з комерційними картами? (Навітел, Візіком, СітіГід і т.д.)
1.2. В мобільних телефонах. Як використовують порівняно з навігацією від Google та Яндекс?

2. Пошук розташування організацій, POI
Як часто використовують OSM для пошуку розташування якихось об’єктів, порівняно з Google та Яндекс?

Мені здається, якщо карти OSM мало кому потрібні в Україні, то не варто й витрачати час них.

Нужно признать, что для POI в крупных городах используется ДубльГис. Ибо только в нём исчерпывающая информация об организациях в каждом здании. Дубльгис выигрывает и у различных мобильных приложений.

Для навигаторов, как мне кажется, среди тех, кто знает как загружать новые карты в навигатор, осм довольно распространён.

Ну и для туристов, путешествующих в отдалённые уголки Украины, ОСМ, ИМХО, незаменим.

Сейчас ОСМ выигрывает там, где ему нет конкуренции - создание собственных карт на различную тематику: карты для велосипедистов, административное деление, различные карты-иллюстрации для Википедии, сайтов, статей и т.п. Можно сказать, что с ОСМ конкурируют MapBox и CartoDB, но это скорее симбиоз.

Скажем так, каких-то 2 года назад об ОСМ вообще мало кто знал.

Маю сумніви щодо наявності статистики співвідношення використання продуктів в %% - не чув про замовлені дослідження. Тому ця тема буде збіркою IMHO різних користувачів :slight_smile:
Варто чи не варто - залежить від того чи потрібно це вам особисто.
Я витрачаю час тому, що сам і використовую OSM як в навігаторі (Garmin), так і в смартфоні (Android - OsmAnd). Вдало використовував для навігації незнайомими місцями і пошуку потрібних об’єктів в містах, за що вдячний мапперам-ентузіастам.
Ніхто ж не говорить що треба днювати й ночувати над редакторами :slight_smile: Позначити чи уточнити дорогу за треком після мандрівки, вказати години роботи магазинів довкола - це ж не потребує надзусиль. Зате потім самому ж знадобиться не раз, перевірено.

Если посмотреть на карту gpx-треков, можно получить некоторое представление о географической распространенности осм:
http://bl.ocks.org/ericfischer/raw/713d24985c9a4a085629/#6/49.016/34.189

На эту тему есть замечательная статься на ШТОСМе: http://shtosm.ru/all/nozachem/

Мабуть, Німеччині ніхто не конкурент.

Я промалював декілька сіл, багато доріг, також користуюсь OsmAnd+, де додаю POI зразу з програми. І недавно подумав, чи потрібно це комусь.
На сьогоднішній день я вирішив з POI додавати те, що може сильно знадобитися людині, яка вперше на незнайомому місці: наприклад, аптеки, кафе, продуктові магазини.

Ще пам’ятники, музеї, театри, церкви зазвичай цікаві тим хто вперше в місті і є хорошими орієнтирами.

Так, церкви я також планую всі наносити, але крім тих, які не сповідують Нікейсько-Царгородський Символ віри.
Цікава думка, що архітектура може бути орієнтром для гостей. Треба взяти до уваги.

Тут еще такая штука - я стараюсь собирать все треки у знакомых велосипедистов/туристов и выкладываю на ОСМ. Поэтому вокруг Днепропетровска треков довольно много, но не факт, что многие пользуются ОСМ.

Новини ТСН на каналі 1+1 в своїх сюжетах послуговуються картами OSM. Це добре помітно по “білих плямах” в Донецькій і Луганській областях, окремих лісових насадженнях тощо. Раніше ТСН користувалася картами Google, які детальніше передають принаймні фізичні дані місцевостей ніж OSM. Чому й надалі вони не використовують Ґуґл - не знаю. Але, очевидно, що карти OSM не просто хоббі маперів, а серйозна платформа якою користуються не тільки водії в якості навігації. Можливо є сенс всім нам зараз приділити увагу сходу України?