Було б чудово, якби в ОСМ був присутній якийсь елемент гри. Наприклад, “система досягнень” із “медальками”, чи щось таке.
Поки що такого (гри) немає, проте можна «помірятись» досягненнями
http://hdyc.neis-one.org/?UkrainianZombie - статистика по конкретному користувачу
http://yosmhm.neis-one.org/?UkrainianZombie - «теплова мапа», місця до яких ви доклали власні зусилля
http://g.ua/2m1j - користувачі, що мапили поруч
http://osmfight.neis-one.org/?u1=andygol&u2=_sev - провести невеличку дуель
http://osm.sbin.ru/stat/ - збірна таблиця, за країнами/регіонами
andygol,
круто, дякую. Зберіг усі посилання. Але збулися найгірші передчуття - я єдиний, хто редагує Кременчук :(, не кажучи вже про кількість виправлень.
До речі, якість мапи в Білорусі краща, як на мій погляд, хоча статистика у них вдвічі слабкіша за нашу по всіх параметрах, а вся площа країни втричі менша за нашу. Які причини цього?
Мабуть це і є причиною - меншу країну можливо намалювати меншою кількістю правок і об’єктів.
В тому то й справа - “питома” кількість редагувань та маперів в них більша, ніж в нас, враховуючи розмір країни.
Вдруг, если кто не знал:
Пользователь Zverik ведёт Радио OSM. Каждый четверг в 22:00 по Киеву.
Сайт
Тема на форуме (с самого начала)
m3u файл для проигрывателя
IRC чат, в котором можно задать вопросы ведущим и обсудить тему выпуска, так сказать, в прямом эфире.
Кстати, есть список страничек, которые можно посоветовать новичку для быстрого старта?
Например:
http://learnosm.nadoloni.com/uk/
http://josm.ru/ - 12 минут, и ты жосмер.
http://shtosm.ru/all/korotko-o-vazhnom/ - другие видео по JOSM
И сама вики
edward17, а вот за m3u спасибо, не нашёл его сам
А я не помню, где я его взял
Это да
https://www.youtube.com/watch?v=3jS9ftOTZBU
тест. Вдохновлено вот этим роликом:
http://www.youtube.com/watch?v=xPxLeog8xJQ&feature=youtu.be
Кирпич на 9ой минуте обозначает oneway=yes по заправке.
Для получения прямых углов есть хот-кей Q
highway=path и так по умолчанию подразумевает нечто по чему можно пройти но нельзя проехать на машине, иначе бьы это был track
А еще, итоговый центральный “прямоугольник” из 4 веев на перекресткеВатутина/перова получился очень корявым. Я банально прошелся хот-кеем L по линиям - стало намного красивее: http://www.openstreetmap.org/#map=19/50.49532/30.58953&layers=D
Ого, неужто осилил?
Про кирпич понятно, непонятно, почему он на выезде с заправки (я думал, что въезд на заправку односторонний ПО ходу движения этой стороны улицы). Или я не понял, как именно он висит - для выезда с заправки или для самой улицы.
А, тьфу. Правильно. Знак слева от выезда, справа от улицы, т.е. относится к улице (въезд против односторонки на заправку запрещён). Коряво как-то повернут. Не автомобилист, соображаю туго.
Про Q я знаю, конечно . Хотелось показать именно угловую привязку, т.к. сам далеко не сразу сообразил, как она включается.
highway=path, в теории, может отображать и дорожку для мопеда/снегохода/квадроцикла (на практике это редкость, конечно), поэтому я решил указать явно, что это именно пешая тропинка.
А вот это стоит запомнить, спасибо.
Є кілька, невеличких підказок/зауважень, всі вони є в довідці JOSM (F1), які дозволять зекономити час:
-
Креслення дуг — дуга будується по трьох останніх точках лінії (мал.2), не потрібно ставити три точки, щоб потім їх виділити і потім створити дугу.
-
Додаємо точки на перетині ліній — виділяємо лінії, що перетинаються, Shift+I
Уважно дивимось, які корисні функції додає UtilsPlugin2 — http://josm.openstreetmap.de/wiki/Help/Plugin/UtilsPlugin2 -
Пересування точок вздовж лінії — Інструмент «Видавлювання» (Х), натискаємо Ctrl тягнемо вздовж лінії потрібну точку — http://josm.openstreetmap.de/wiki/Uk%3AHelp/Action/Extrude#Movenode
-
Якщо полігон приєднано до інших ліній (газон і дороги мають спільні точки) — виділяємо газон, відклеюємо його від інших об’єктів (G), виділяємо всі його точки (Ctrl+Shift+N) (див. UtilsPlugin2), вилучаємо з них всі теґи — замінюємо геометрію (Ctrl+Shift+G)
-
Покращення точності ліній — (W) http://josm.openstreetmap.de/wiki/Uk%3AHelp/Action/ImproveWayAccuracy, і не потрібно робити зайві рухи мишею.
-
Треки краще розфарбовувати за напрямком — «Налаштування» (F12) — «Налаштування екрану» — Вкладка «Точки GPS» — розділ «Забарвлення треку» — поставити прапорець «Напрямок (червоний = захід …)», тоді можна точніше зробити прив’язку знімків (знайти центр дороги)
-
Розділення полігону на два — Alt+X
-
Читаємо про креслення ліній та використання клавіш модифікаторів (Alt, Ctrl, Shift), які дозволяють нам креслити — нову приєднану до існуючої лінію, не приєднуватись до ліній поруч, ставити точки — http://josm.openstreetmap.de/wiki/Uk%3AHelp/Action/Draw
-
Якщо в режимі виділення перетягувати точку з нажатим Ctrl до іншої точки — вони об’єднаються.
-
Для роботи з мультиполігнонами та іншими зв’язками краще використовувати «Relation Toolbox» — http://wiki.openstreetmap.org/wiki/RU:JOSM/Plugins/Relation_Toolbox
Ну, і про порядок роботи: спочатку треба розібратись з перехрестям (виправити лінії доріг, поправити газони, та інші зони землекористування) і вже потім приступати до креслення тротуарів, так на мою думку буде значно скоріше, не доведеться постійно повертатись і щось виправляти.
А, взагалі, дуже корисне відео, автору «пошана і повага!»
PS. Використовуйте стиль http://ekatyshev.ru/osm/style/area-fill2.mapcss, щоб побачити пішохідні переходи в JOSM намальовані «зеброю» (він також використовується для показу доріг замаплених area:highway)
andygol,
О, дякую вам за цей чудовий мануал, взяв на озброєння декілька способів мапингу. Ці вказівки мають стояти на головній в темі “Ликбез. Как правильно мапить” http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=10170
Есть предложение: создать в вики страничку и там собрать все подсказки и плюшки редактирования в JOSM (полезные инструменты, сочетания клавиш, плагины). Короче, How to JOSM.
О, какой классный коммент
Многое не знал - сказывается нелюбовь к “сложным” хоткеям и большому их количеству. Спасибо!
Вот это пробовал, когда только поставил JOSM, но не врубился в логику использования.
А мне нравится как раз наоборот, если не переключаться на какие-нибудь другие вещи - надоедает
Раз уж тут такой движняк пошел, может кто-то посмотреть привязку Бинг-а, сделанную мной где-то тут - http://www.openstreetmap.org/#map=19/50.47644/30.49701
Вроде на треки ОСМ ложится хорошо, но по ней выходит что огромный такой кусок Подола нарисован с адским смещением
Я тогда тоже спрошу у более знающих
Имеют ли дома здесь смещение?
http://www.openstreetmap.org/?mlat=49.98720&mlon=36.21329
Видели, что новый сервис появился?
http://www.mapillary.com/map/im/ti11JGWZkf2bkdk61mZ_qQ
Украины пока практически нет.