Organiczenia prędkości - trochę to jest nieprzemyślane

Witam
Na znanym odcinku drogi usunąłem ograniczenie 90km/h (teren niezabudowany).
Włączyłem SC i tam jest pytanie o ograniczenie. Wybieram BRAK ZNAKU. Potem jest potwierdzenie zaznaczam W TERENIE (NIE)ZABUDOWANYM.

Zgadnijcie jaki jest tag? maxspeed:type PL:urban lub PL:rural

To jest fajne bo jak ktoś wpadnie na zmianę domyślnych ograniczeń to nie trzeba nic zmieniać na mapach, tylko dlaczego w edytorze OSM w zakładce Ograniczenie prędkości nic nie jest napisane?

Tag maxspeed oznacza maksymalną dozwoloną na drodze prędkość niezależnie od tego, czy wynika ona ze znaku B‑33 (ograniczenie prędkości) lub podobnego, czy np. z terenu zabudowanego lub niezabudowanego. maxspeed:type to osobny tag, część oprogramowania korzystającego z danych OSM może go interpretować, część może go ignorować.

Różne są zwyczaje w różnych krajach, w Polsce zwykle dodajemy zarówno maxspeed z konkretną wartością liczbową, jak i maxspeed:type (i/lub source:maxspeed), poza tym, w miarę potrzeb, również tagi np. dla cięższych pojazdów. Zachęcam do przeczytania:

Ale przecież w terenie niezabudowanym jest ograniczenie prędkości do 90km/h.

Jeżeli ograniczenie wynika że znaku ograniczenia, to wpisuje się maxspeed:type=PL:sign. Wydaje mi się że nie jest to nieprzemyślane.

Można ewentualnie botem pododawać maxspeed tam gdzie jest tylko maxspeed:type=PL:urban czy rural

Ja to wszystko rozumiem. Chodzi o to że na www.openstreetmap.org w trybie edycji tych ograniczeń nie widać - są gdzieś w tagach.

Chciałbym pouzupełniać prawdziwe ograniczenia ale tak tego nie widać. Może da się coś zmienić aby te ograniczenia wyświetlały się?

rozwinąć listę tagów

Spróbuj może innej mapy. Znalazłem:

1 Like