Witam
Na znanym odcinku drogi usunąłem ograniczenie 90km/h (teren niezabudowany).
Włączyłem SC i tam jest pytanie o ograniczenie. Wybieram BRAK ZNAKU. Potem jest potwierdzenie zaznaczam W TERENIE (NIE)ZABUDOWANYM.
Zgadnijcie jaki jest tag? maxspeed:type PL:urban lub PL:rural
To jest fajne bo jak ktoś wpadnie na zmianę domyślnych ograniczeń to nie trzeba nic zmieniać na mapach, tylko dlaczego w edytorze OSM w zakładce Ograniczenie prędkości nic nie jest napisane?
Tag maxspeed oznacza maksymalną dozwoloną na drodze prędkość niezależnie od tego, czy wynika ona ze znaku B‑33 (ograniczenie prędkości) lub podobnego, czy np. z terenu zabudowanego lub niezabudowanego. maxspeed:type to osobny tag, część oprogramowania korzystającego z danych OSM może go interpretować, część może go ignorować.
Różne są zwyczaje w różnych krajach, w Polsce zwykle dodajemy zarówno maxspeed z konkretną wartością liczbową, jak i maxspeed:type (i/lub source:maxspeed), poza tym, w miarę potrzeb, również tagi np. dla cięższych pojazdów. Zachęcam do przeczytania: