W zwiazku z tym, opierajac sie na zasadach “Automated Edits code of conduct” (https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Automated_Edits_code_of_conduct) przygotowalismy automatyczna zmiane w postaci usuwania znacznikow maxspeed z wartosciami ‘60 @ (23:00-05:00)’ albo ‘50 @ (05:00-23:00)’ (albo kombinacji obu).
Chcielibysmy w pierwszej kolejnosci zaczac z test runem w powiecie pabianickim, ale zanim to zrobimy - bardzo prosimy o komenatrze i uwagi
Dodatkowo warto nadmienic, ze bot rozwiaze zdecydowana wiekszosc probelmow, ale nie wszystkie – podczas analiz natknelismy sie na sytuacje gdzie np. (nieobowiazujacy juz) maxspeed byl jedynym nadanym na wayu/relacji. Takich znacznikow nie bedziemy usuwac automatem teraz. Proponujemy dzialac w iteracjach – po runie bota przeprowadzic szybka analize ile blednych sytuacji pozostalo i wtedy zdecydowac w jaki sposob je poprawic.
Wrzuciłem do Overpassa takie zapytanie, jakie jest w kodzie skryptu, zmieniając „powiat pabianicki” na „Rybnik”. Przykładowo ten odcinek nie został znaleziony, a jest tam tag maxspeed:forward:conditional=60 @ (23:00-05:00). Zgaduję, że nie został znaleziony dlatego, że nie ma tam tagu maxspeed?
Tak, to co piszesz sie zgadza. Nasza logika jest taka, zeby botem w pierwszej kolejnosci usunac wszystkie “pewne” sytuacje, stad zalozenie, ze musi byc maxspeed. Po przebiegu bota chcemy przeanalizowac wszystkie pozostale sytuacje i wtedy je rozwiazac (albo druga iteracja bota, albo bardziej manualnie - w zaleznosci co i ile tego zostanie). Takze z pewnoscia takich miejsc nie zostawimy, po prostu rozwiazemy je w kolejnych etapach.
Dla pozostalych sytuacji (ktorych nasze zapytanie w overpassie nie pokrywa) podejscie pozostanie jak poprzednio: przeanalizujemy je po przebiegu bota i wtedy zdecydujemy jak je rozwiazac. Czy zgadzacie sie z takim planem?
Zgodnie z zalozeniami 32 tagi w powiecie pabianickim zostaly usuniete. Z naszej strony wyglada, jakby bot dzialal prawidlowo, ale bardzo prosimy rowniez Was o weryfikacje.
Czekamy na informacje czy test run wypadl satysfakcjonujaco i czy mozemy zaczac z procesowaniem calej Polski.
Aktualizacja się skończył. Zostało 3163 way i 8 relacji w całym kraju.
Zaktualizujemy jeszcze “maxspeed:bus:conditional”=“50 @ (05:00-23:00); 60 @ (23:00-05:00)” na “maxspeed:bus”=“50”.
Dla pozostałych sytuacji zrobimy dodatkowy przegląd i zdecydujemy co dalej. Czy można jeszcze automatem coś poprawić czy trzeba ręcznie przejrzeć i naprawić. W takiej sytuacji dodamy challenge do MapRoulette.
If so, then every app needs similar config file which has to be updated separately in case of any change.
I don’t like it.
Why not hardcode only objects in OSM that contain various defaults for the area?
Like, we only configure in the app that defaults for “pl” are in the object https://www.openstreetmap.org/relation/49715
and in this object we store in tags things like:
default:pl:urban=50
?