OpenStreetMap w WPF (XAML, C#)

Witam ponownie!

Do tej pory celnie naprowadzaliście mnie na prawidłowe rozwiązania, mam nadzieję, że tak będzie i tym razem.

Swój projekt, nad którym do tej pory pracowałem w PHP oraz javascript (Open Layer 3), teraz muszę przenieść do Visual Studio, z wykorzystaniem WPF i XAML.

Jest to dla mnie zupełnie nowe doświadczenia, dlatego proszę o naprowadzenie mnie na odpowiednią technologię.

W internecie można znaleźć co prawda różne biblioteki:

https://www.devexpress.com/

http://osmsharp.com/

Jednak są one płatne, a ja muszę znaleźć jakieś darmowe rozwiązanie.

Jeśli ktoś tworzył tego typu aplikacje przy wykorzystaniu platformy WPF, proszę o naprowadzenie na właściwy tor.

Pozdrawiam

OsmSharp jest na GPL chyba że tworzysz aplikację o zamkniętym kodzie. Więc albo źle przeczytałeś licencję albo pominąłeś w swoim pytaniu istotne informacje, np. że tworzysz aplikację zamkniętą, co z góry wyklucza wiele darmowych rozwiązań (na GPL).

Tak, tworzę aplikację o zamkniętym kodzie. Tzn nie chcę, aby licencja na wykorzystane komponenty/biblioteki zmuszała mnie jednocześnie do upublicznienia kodu.

A tak z ciekawości - to komercyjna aplikacja będzie ?

o ile ja zawsze rozumiałem GPL to spokojnie na jego bazie można było tworzyć zamknięty własny kod, a upubliczniać modyfikacje do bibliotek upublicznionych na GPL jeśli takowe zostały przez piszącego zamknięty kod utworzone. Jak inaczej istniał by Steam na Linuxa? Może się mylę, ale nie słyszałem by miał publiczny kod

Closed source można linkować z LGPL ale biblioteka, o której tu mowa jest na GPLv2 a ta jest wyłącznie wirusowa.

“However, software running as an application program under a GPL-licensed operating system such as Linux is not required to be licensed under GPL or to be distributed with source-code availability—the licensing depends only on the used libraries and software components and not on the underlying platform.” - https://en.wikipedia.org/wiki/GNU_General_Public_License (potwierdzone przez https://www.gnu.org/licenses/gpl-faq.html#PortProgramToGL))

Nie będzie to komercyjna aplikacja w sensie typowego sprzedawania jej w internecie i innej formie bezpośredniego zarabiania na niej (np umieszczania w niej reklam).

Jednakże będzie to aplikacja wykorzystywana wewnątrz firmy. To czyni z niej mimo wszystko aplikację komercyjną. Będzie ułatwiała wykonywanie codziennych czynności pracownikom.

To w takim razie twoja aplikacja tak czy inaczej nie będzie darmowa bo twój czas tez (chyba?) kosztuje firmę.

OK, zatem uzgodniliśmy, że aplikacja będzie komercyjna.

Wróćmy więc do pytania będącego punktem wyjścia tej dyskusji - z jakich rozwiązań technologicznych powinienem zatem skorzystać, żeby móc odpytywać własny serwer Nominatim (w intranecie) oraz prezentować dane na mapie (również z serwera w intranecie) z poziomu XAML / WPF?

http://xamlmapcontrol.codeplex.com/ ?

No ale licencje GPL mówią tylko o tym, że oprogramowanie należy dostarczać razem z kodem źródłowym, nie ograniczając praw do dalszych modyfikacji czy rozpowszechniania. Więc musisz przekazać kod źródłowy razem z binariami.

Dopóki aplikacja jest do zastosowań wewnętrznych, więc nie jest nikomu przekazywana (w sensie prawnym - nie jest udzialana licencja), to nie rozumiem, gdzie jest problem.

Jest przekazywana pracownikom. Jeśli pracownicy którzy z niej korzystają nie dostają kodu źródłowego z prawem rozprzestrzeniania (w tym poza firmę) to byłoby łamane prawo autorskie.

http://www.gnu.org/licenses/gpl-faq.pl.html#InternalDistribution

Dzięki! Nie zdawałem sobie z tego sprawy.

Dziękuję za podpowiedź. Trafiłem już wcześniej na to rozwiązanie, ale odrzuciłem je ze względu na skromną dokumentację. Teraz po analizie załączonych przykładów nie wydaje się aż tak trudne.

Swoją drogą jestem pod wrażeniem szybkich i licznych reakcji na tym forum. Pozdrawiam!