Niet aanpassen.
Het is een probleem van de navigatie app. (meerdere).
Laatst achter Amsterdam heb ik ook een afslag gemist, te kort er op om nog uit te voegen.
Dus herkenbaar, op een andere plek had ik er al eens naar gekeken.
Edit: tussengevoegd, dat is ook het goed aangeven van lanes en afslag icoon, op het juiste moment wanneer je dit verwacht. (afslag 15 RWS) Waar ik ook naar kijk.
Welke aanwijzing verwacht je en wanneer, als een bijrijder een “pace note” zou oplezen. Over “…”.
In Openstreetmap is er voor gekozen om motorway=junction zo te zetten. Dat gaan we/kunnen we niet in Nederland veranderen.
Neem nu afslag 15 Sneek
motorway=junction node. De placement=transition.
Vanaf deze node moet je de uitvoegstrook er vanaf trekken. Dat zou het punt moeten zijn die de navigatie aan geeft, corresponderend met de RWS bewegwijzering afslag 15.
Dat is 231 meter.
En hier verwacht je de tekst “neem de afslag” “Sneek” of “15”,
Zou mooi zijn als men de lengte van de uitvoegstrook vermelde (tekst of woord
Zo ook dat men hier de lanes zichtbaar maakt.
hectometerpaal 66,4
Ze moeten de lengte van de lane extra uitvoegstrook (3) met value slight_right er van aftrekken.
Dan kom je bij de punt uit waar Rijkswaterstaat de uitrit aan geeft.
Dat is het punt dat je wil weten/horen als je op dit punt rijdt.
Een veilige navigatie geeft op tijd de mogelijkheden aan.
En als je hier rijdt, dan ben je nog zoveel meter voor dit bewegwijzeringsbord, dan wil je horen neem de afslag over 600 meter, en niet (600+230) 830 meter, een mogelijkheid die zeer gevaarlijk is.
hectometerpaal 76,0 - 66,4 = 600 meter.
Rijkswaterstaat geeft afstanden tot aan begin uitvoegstrook. De afslag, 15.
Gemeten afstand tussen bewegwijzeringsborden.
Ik heb mij dan wel eens afgevraagd, hoe moeten de afstanden van de bewegwijzeringsborden taggen in Openstreetmap? Immers we taggen, wat we zien, en hoe zou men dat moet gebruiken is weer een ander vraag. Natuurlijk, weet ik een antwoord, dat kan de navigatie berekenen.
Deze afstanden moeten overeenkomen met wat je hoort.
Op tijd gegeven bij een bepaalde snelheid , wanneer je leesbaar het bord nadert (eventueel met zo’n vertragingsmogelijkheid, maar dat kunnen de apps ook berekenen, als je een bepaalde snelheid rijdt.)
Dit zou de verkeersveiligheid ten goede komen.
Wellicht moeten bepaalde navigatie spraak methodes verboden worden, vanuit het oogpunt van verkeersveiligheid.
motorway=junction turn:lanes controle met slight_right Hebben we ze allemaal ingevoerd in Nederland?
Je kan niet meer doen dan deze tags er goed op zetten.
De rest is aan de navigatie apps.
Het is wel een probleem.