Hallo allen,
Laatste tijd wat aan het mountainbiken op basis van Komoot routes. Ik kom daar af en toe paden tegen waarvan ik denk dat de lokale boer het niet eens zou zijn met mijn gebruik. Bijvoorbeeld Way: 337072856: dit loopt langs een schouwsloot met aan de oostkant een beton pad (ook afgezet met hekken en/of stroomdraad ivm vee). Het pad loopt echter door een weiland (ik fietste door de achtergebleven aardappels van de laatste oogst). Met het pad aan de oostkant is met z’n beton platen prima shouwpad, dus ik vraag me af of het pad waar ik het over heb die functie heeft. Los hiervan is er eigenlijk geen pad te onderscheiden.
Is dit dan te markeren als “geen pad” (access private oid) of is het wellicht een eigenaar die flauw is van mensen die over dat pad gaan?
Gerelateerd: Way: Scheperij (112513287) staat sinds enkele jaren een hek overheen. Was vroeger de toegang tot de huizen maar naar mijn beste weten had de boer geen zin meer in onderhoud en heeft een kortere reed aangelegd vanaf de geasfalteerde Scheperij. Ik durf hier wel vrij zeker te zeggen dat de boer geen fietsers of wandelaars op dat pad wenst (woon er vlak bij, boer was erg tegen wandelpaden over schouwpaden etc.)
Vraag dus eigenlijk: De ogenschijnlijke realiteit ter plaatse, hoe verhoud dat zich tot de rechtmatigheid van aanpassen van weergave in OSM? Wordt dat een kwestie van uitpluizen bij waterschappen, gemeentes etc?
Met vriendelijke groet,
Manno Bult