Odcudzysłowienie nazw - propozycja automatycznej edycji

Proponuję automatyczną edycję która zamieni nazwy typu name="Tramp" na name=Tramp usuwając cudzysłowy obejmujące całą nazwę.

Patrz np. Node: ‪"Tramp"‬ (‪766772850‬) | OpenStreetMap

Jeśli tag name ma więcej niż jeden " nie zostanie wykonana zmiana - patrz np. name = "PKP Intercity" Zakład Południowy "Kraków Główny"

Edycja byłaby automatyczna i powtarzana w przyszłości.

5 Likes

Jestem za.

Dodatkowo, istniejące cudzysłowy amerykańskie (dwa identyczne " ") można by pozamieniać na cudzysłowy polskie („ ”). Oczywiście tylko na terytorium Polski :slight_smile:

nie jestem fanem takich zmian, może i to bardziej poprawne ale nie lubię znaków których nie mogę z klawiatury wpisać

3 Likes

Możesz dokładniej opisać proponowane zmiany?

Chcesz zmieniać tylko jeżeli cała zawartość tagu jest w cudzysłowie (np. name="Tramp"), czy również nazwy gdzie tylko fragment wartości klucza name=* jest w cudzysłowie?
Przejrzałem kilka przykładów z okolicy i nie wiem czy da się taką edycję dobrze przeprowadzić:

  • name=Podstacja trakcyjna "Motycz"
  • name=Przedszkole Niepubliczne ,,Smyk"
  • name=Gabinety Medyczne ''Botanik"
  • name=Stacja wodociągowa „Sławinek"

Overpass
Jak zmienią się te nazwy po przejściu bota?

4 Likes

Jak name ma dokładnie dwa znaki " - jeden na końcu drugi na początku nazwy - to zostaną one usunięte.

Kod jest na Mechanical Edits/Mateusz Konieczny - bot account/unquote names in Poland - OpenStreetMap Wiki

nie zmienią się bo nie ma " na początku name (zostaną wykryte przez test if tags.get('name')[0] != '"')

3 Likes

Dzięki, wydaje mi się, że w takim razie nic się nie zepsuje

1 Like