Czy ktoś się orientuje jakie właściwie są granice rezerwatu Tobolinka i gdzie można je sprawdzić?
http://www.openstreetmap.org/way/384182490
http://www.openstreetmap.org/way/404258295
Czy ktoś się orientuje jakie właściwie są granice rezerwatu Tobolinka i gdzie można je sprawdzić?
http://www.openstreetmap.org/way/384182490
http://www.openstreetmap.org/way/404258295
w/g tej strony http://bozena-giby.republika.pl/rezerwaty.htm “W skład rezerwatu wchodzi dystroficzne jezioro Tobolinka (notabene podwójne) wraz z pasem boru bagiennego, o szerokości 3-5 metrów” w/g http://mapy.geoportal.gov.pl/imap/?gpmap=gp0&actions=acShowServices_KATASTER , https://pl.wikipedia.org/wiki/Rezerwat_przyrody_Tobolinka potwierdzają wersję z opisu pozatym powierzchnię rezerwatu ok. 4,5ha można samemu sprawdzić otwieramy geoprtal klikamy prawym, wybieramy “mierz powierzchnię” po kilku klinkieciach znamy odpowiedź.
Wyglada na to że http://www.openstreetmap.org/way/384182490#map=16/54.0276/23.4036 jest błędne:
Poniżej podaję link do strony geoserwisu GDOŚ z referencyjnymi granicami obszarów chronionych w tym rezerwatów przyrody. Wspomniane granice można pobrać również w formie wektorwej w formacie .shp
Dzięki! To się pewnie przyda, bo w niektórych miejscach widać podwójne granice, czyli ktoś zrobił na oko, a kto inny nie sprawdził jak wrzucał dokładniejsze dane - albo odwrotnie. Mam nadzieję, że niedługo uda się wdrożyć wyświetlanie obszarów chronionych w osm-carto, to będzie widać takie duplikaty i trzeba będzie to powoli czyścić.
rozumiem ze na obecną chwile pojęcie “otuliny parku krajobrazowego” w openstreetmaps nie funkcjonuje i rysujemy samą granicę parku, czy tak ?
Tak. Informacje o otulinie nie są nam do niczego potrzebne.