Numeracja przejazdów kolejowo-drogowych PLK

Polskie Linie Kolejowe prowadzą numerację swych przejazdów kolejowo-drogowych - patrz link poniżej:
https://www.youtube.com/watch?time_continue=107&v=NuYYRGyCK6I

Nie wiem, czy zbieramy już te numery ale jeśli jeszcze nie, to może warto. Co o tym myślicie? Po wstępnej dyskusji na IRC Zibi zaproponował dodawanie numerów do tagu ref.

Przy przejazdach wielotorowych ref należałoby dodać do każdego railway=level_crossing?

Myślę, że tak byłoby najlepiej, żeby w razie czego nie szukać numeru przeglądając poszczególne tory.

Wszystkie numery są na http://mapa.plk-sa.pl/

A nie lepiej jakąś relację walnąć?

Ale Ty tak na poważnie piszesz? Ja jestem zwolennikiem KISS.

Ja też. Jednego chyba się nauczyliśmy przez te kilka lat. Relacje to zło konieczne. Ciągle się psują.

Swoją drogą walidacja ich numerów jest bardzo prosta. Pierwsze 3 cyfry to numer linii kolejowej, a dalsze 6 to pikietaż w metrach. Patrząc na numer w formacje jaki jest podany na naklejkach w terenie (nnn nnn nnn) nie jest to oczywiste, ale na stronie PKP już tak (nnn nnn,nnn)

Poważnie, ale po zastanowieniu się jeszcze raz, wycofuje pomysł.

Tym niemniej nie powstrzymam się od komentarza ;).
Jak najbardziej jestem zwolennikiem KISS, dlatego właśnie chciałbym, żeby przejazd kolejowy wielotorowy oznaczać jako przejazd kolejowy, a nie np. jako cztery przejazdy kolejowe. Stąd pomysł. A wycofuję się dlatego, że w zupełnie niewłaściwym miejscu ta relacja wychodzi - to sam przejazd kolejowy powinien być relacją. Inaczej to już nie jest KISS…

Tak tylko zapytam, żeby nie wyszło że wiem wszystko … Co to jest KISS?

https://pl.wikipedia.org/wiki/KISS_(regu%C5%82a) :wink:

Numeracja przejazdów kolejowych było wprowadzana w Polsce od zeszłego lata z tego co pamiętam. Była dyskusja o numerach przejazdów kolejowych na niestety nie istniejącym już forum dlatego winsoków tam uzyskanych nie przytoczę. Napiszę jedynie że początkowo chciałem aby te numery były wyświetlane na domyślnej mapie ( w razie W byłyby pod ręką), jednak m.in. z powodu przejazdów wielotorowych i problemów z poprawnym tagowaniem i potencjalnym wyświetlaniem szybko zmieniłem zdanie. Chciałbym zauważyć że nie ma chyba renderingu w zależności czy przejazd jest z kontrolowany przez dróżnika, z rogatkami, sygnalizacją, czy też nie.

Pytanie. Czy jest możliwość odszukania w danych OSM rogatek kolejowych oznaczonych błędnie jako szlabany drogowe będących w bezpośredniej odległości (do 5-10 m) od przejazdu -ów kolejowych na drodze lub tuż obok?

Pytam bo spotkałem się z tagowaniem rogatek kolejowych https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:railway%3Dlevel_crossing (crossing:barrier=*) jako szlabanów (barrier=lift_gate) na drodze co jest czystym tagowaniem pod render psującym bardzo routing nawet z access=yes. Przerabiałem problemy z tym związane.
Co gorsze nawet wikiOSM proponuje taki sposób tagowania https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Tag:barrier%3Dlift_gate !? Co z “OpenRailwayMap/Tagging” https://wiki.openstreetmap.org/wiki/OpenRailwayMap/Tagging#Level_crossings ?

Zdjęcie https://wiki.openstreetmap.org/wiki/File:Tomnahurich_Bridge_-geograph.org.uk-_1092552.jpg ukazuje problem prawidłowego tagowania czasowych barier nad drogą wodną w tym przypadku rogatki przed mostem podnoszonym.