Moje ime je Branko, i iz Užica sam iako već duže vreme živim u BG. Još davno sam mapirao deo užica GPSom, ali to je bio samo pokušaj i test.
Sada sam se ponovo aktivirao na OSM, i voleo bih da nađem vremena da ostanem aktivan.
Voleo bih da neko od iskusnijih pogleda izmene koje sam radio zadnjih par dana, i da eventualno da komentare šta je dobro šta ne. http://www.openstreetmap.org/user/branek/edits
Deo Užica, u kome sam rođen ću da pokušam što detaljnije da mapiram.
Hvala svima na pomoći, ako bude potrebna.
pozdrav
branek
P.S.
Možda bi ovaj topic mogao da bude sticky, da se svi novi korisnici predstave pre nego uzmu aktivnijeg učešća.
kada smo već kod ove škole, ideja OSM-a je da postiji samo jedinstven tag za neku celinu, tako da se škole, bolnice i sl. koje sadrže više zgrada mapiraju kao površina, a onda zgrade budu bez dupliranih detalja (osim ako su jedinstveni naravno); vidi npr.:
hvala na dobrodošlici i sugestijama. I sam sam admin na jednom forumu, tako da znam kako je kada se neko pojavi i počne nešto, a da ne kaže ni reš o sebi.
Par pitanja imam:
Brojevi, kada ima slovo u njima, da li se slovo piše latinicom ili ćirilicom? Nisam 100% siguran, ali čini mi se da kada radim pretragu Nominatim-om da ne može da nađe adresu ako je slovo ćirilicom?
Primer: Pretraga po “Karađorđeva 146B, Užice”, daje samo celu ulicu, dok “Karađorđeva 146, Užice”, da tri rezultata, A, Б, i bez slova.
Škola je već bila definisana kao sada, promeniću, shvatio sam kako treba.
I na kraju, imam JOSM instaliran ali ne znam kako da pokrenem dodatak za preslovljavanje. Ne uspevam nikako. Pitam se i da li je dobro učitan. Ali ajde to ću u temi koja već postoji, možda neko bude naišao na sličan problem.