Notatki znikają kilka sekund po dodaniu

Zauważyłem, że map notes zostają usunięte po kilku, kilkunastu sekundach od dodania. Testowałem po polsku i po angielsku w nadziei, że coś moderatorom się popierniczyło, nawet dodawałem kilka i były chwilę dostępne, a potem naprzemienne klikanie wyświetlało tylko

Co się dzieje?

Dodawaj uwagi po zalogowaniu.

Na pewnym obszarze poprosiłem kolegę z DWG, żeby ukrywał skryptem anonimowe uwagi z powodu uporczywego spamu. Poproszę go o log i odkryję te, które wyglądają OK.

Właśnie nie lubię ich dodawać jako zalogowany, bo wtedy ja jestem floodowany powiadomieniami, których nie da się wyłączyć, ale dzięki za wyjaśnienie.

No to podawaj od razu tyle informacji, żeby nikt się nie musiał dopytywać :smiley: Albo doprecyzuj, że uwaga do siebie.

Dodaję odpowiednio dużo informacji, ale potem ktoś notatkę zamyka, ktoś inny otwiera, potem znowu zamyka i tak się to kręci, a nie chciałbym oznaczać tego jako spam, więc po prostu zacząłem dodawać notatki jako gość.

Odkryłem wszystkie sensowne uwagi.

Przykład poproszę. Zazwyczaj to robią nowi, ale nie ma ich *aż tak dużo *rozpatrując jedno miasto.

Na przykład:
https://www.openstreetmap.org/note/203528
https://www.openstreetmap.org/note/415640
Ale nie aktywuj ich ponownie :stuck_out_tongue:

Jako osoba często rozwiązująca uwagi apeluję o niedodawanie ich anonimowo. Takie uwagi często się pomija, bo jest to za słabe źródło żeby np. usuwać POI. Zawsze można też dopytać autora w prywatnej wiadomości o szczegóły.
Może da się skonfigurować zamiast tego maila tak żeby wyciszał wiadomości o uwagach? Popularne serwisy pozwalają wyklikać takie filtry, mogę z tym pomóc jeśli powiesz w jakim serwisie masz maila.