Nieistniejące obiekty place of worship

Czy istnieje jakiś sposób na tagowanie nieistniejących cerkwi i kościołów o dokładnie znanej lokalizacji?

Node: ‪Fundamenty dawnej cerkwi‬ (‪9060716026‬) | OpenStreetMap pokazuje miejsce po cerwki jako ruiny, nie jestem pewien czy coś w tamtym miejscu jeszcze jest. A jak zaznaczyć to w miejscu, gdzie jest zupełnie nowy obiekt, jak np. Way: ‪Netto‬ (‪142281072‬) | OpenStreetMap stoi na miejscu cerkwi? Punkt z historic:amenity=place of worship? czy jakoś inaczej?

Wcale. OSM nie jest mapą historyczną. Tutaj się można w takie rzeczy bawić.

5 Likes

Tagujemy obiekty na ziemi, a nie historyczne. Chyba, że jest jakaś widoczna pozostałość, czyli ruiny.

1 Like

A jak się to ma do bardzo ładnie rozrysowanej sieci zlikwidowanych linii kolejowych? Chociażby tu: Way: 681427389 | OpenStreetMap

1 Like

Jeżeli linia kolejowa została zlikwidowana 100 lat temu i nie ma po niej żadnych pozostałości, to według mnie się nie nadaje do OSM. Mimo to wiele z nich może być nieużywane od dziesięcioleci, a nadal w terenie widać po nich infrastrukturę taką jak tory, mosty i nasypy.

1 Like

Jak są starotorza, to OK, ale często naniesione są linie (lub ich fragmenty), po których śladu w terenie już nie ma, a kiedy w śladzie linii zbudowano drogę, jest to ujęte jako dwa osobne, leżące na sobie lub blisko siebie obiekty.

Tory nie są specjalne, jak zostały skasowane bez śladów do powinny iść do kosza.

Jak znasz wadliwe wypadki to śmiało kasuj - ewentualnie twórz uwagi lub napisz na forum.

Nie wiem jeszcze jak dużo tu kasować, na razie napisałem w Changeset: 112334806 | OpenStreetMap