Nawigacja na Bada 2.0

Witajcie,

zastanawiam się, czy jest szansa na stworzenie nawigacji offline z mapami Polski na system Bada 2.0. Wydaje mi się, że jest to prawdziwa nisza do zagospodarowania - brakuje tam jakiejkolwiek sensownej nawigacji, a Samsungi Wave wyrastają w Polsce jak grzyby po deszczu. Może warto byłoby się zainteresować tym systemem i stworzyć, nawet coś z symboliczną odpłatością dla twórców?

rozmawialem z ludzmi którzy by pewnie umieli. Taka symboliczna odplatnosc to lacznie ok 24 tys zl.
Gdyby udalo sie wymyslic symboliczna kwote - np 12 zl. to musialo by to kupic na swiecie 2 tys osób zeby twórcy wyszli na zero.
Gdyby w polsce ze 200 osób zdeklarowalo kupno, to prace mogly by ruszyc.

Inna mozliwosc: Stowarzyszenie bierze na siebie ryzyko finansowania ale i zyski z takiego przedsiewziecia: Cel szczytny: jesli sie zarobi, przeznaczy sie to na rozwój projektu.

Nie znam się na BadaOS, lecz wiem, że ma zostać zamieniony na Tizen’a (“krzyżówkę” MeeGo z BadaOS). Myślę, że Stowarzyszenia nie stać na takie “inwestycje”.

Myślę, że kwota do 20-30 zł to symboliczna płatność. Warto wziąć pod uwagę również konkursy Samsunga dla programistów na Badę. Co do ewentualnego popytu to wystarczy poszukać na różnych forach, wyszukiwarkach ile możemy znaleźć haseł w stylu “nawigacja na bada”. Jest tego naprawdę multum… Część osób próbuje wgrywać pirackie nDrive, inne takiej możliwości nie mają (ich telefon z Badą jej nie obsługuje). Jest to jednak dosyć pracochłonne, niezgodne z prawem i myślę, że te 20-30 zł nie byłoby problemem. Z czasem pewnie pojawi się NavFree na Polskę, natomiast do tego czasu myślę, że mógłby to być dobry pomysł i jakaś szansa na zagospodarowanie tej niszy.

Oczywiście to taki mój pomysł, jako zdesperowanego użytkownika Bady, który ma telefon z GPS i nie może z niego korzystać. To wy znacie realia biznesowe.

Żeby była jasność - to nie my, znaczy nie stowarzyszenie :wink:

Ogólnie pomysł jest dobry - gdyby tak kuć żelazo póki gorące, to OSM zyskałby trochę fanów.

W tej chwili nie stac nas, to jasne. Ale to sie moze zmienic.
Brak mi troche u nas poglebionej dyskusji nad wizja rozwoju, celami poza oczywiscie ogólnym
haslem o propagowaniu i budowie mapy.
To troche pomysl na goraco wynikajacy z Twojego postu, Cheed.

Gdyby Stowarzyszenie to zaakcepotwalo to potrzebowali bysmy jedynie sponsoringu gwarantujac sponsorowi np umieszczenie jego logo na sofcie. A to naprawde nie sa w tym momencie duze pieniadze.
Tak mysle.

Rozumiem. Ale jak już wspominałem wcześniej, przejrzyjcie sobie chociażby oficjalny sklep Samsung Apps w kategorii Nawigacje. Poza Navigonem (160 zł), nDrive (120 zł) i Dont Panic (100 zł) nie ma nic czego możnaby używać jako nawigację w Polsce. Z drugiej strony, możecie zajrzeć na Allegro czy do sieci komórkowych (np. Plus) jakie telefony są w 10 najlepiej sprzedających się smartfonów. W każdym rankingu można znaleźć Wave z Badą 2.0.

Temat pewnie do przemyślenia dla was, tak więc trzymam kciuki i więcej nie mącę w głowach :slight_smile:

Ewentualnie fundusze moglibyscie zebrac tutaj http://www.kickstarter.com/ Ale projekt musialby miec solidne poparcie, zeby ludzie chcieli wylozyc kase. Moze strona sie przyda dla innych inicjatyw zwiazanych z OSM. Podobno w ten sposob niezle fundusze zbieraja tworcy cenionych gier. Moze sie przyda i w OSM.

Dobry pomysl, dzieki!
Marek