Narzędzia do zarządzania śladami GPS

Czy znacie może jakieś narzędzie do zarządzania śladami GPS? Mam na dysku kilkaset śladów i chciałem je w końcu posegregować.
Potrzebne funkcje:

  • Wyświetlenie na mapie
  • informacje o śladzie (początek, koniec, wysokość, prędkość)
  • możliwość zmiany nazwy (idealnie, jakby dało rade zmieniać nazwę na podstawie jakiś danych typu początek/koniec trasy, typ trasy (podróż pociągiem, samolotem, pieszo))
  • możliwość zapisywania do konkretnych podkatalogów
  • wysoka wydajność (niektóre ślady mają po kilkaset kilometrów)

Może to być program desktopowy (najlepiej coś na linuksa), ale coś webowego też może być (koniecznie selfhosting). Próbowałem programów z Nextclouda, ale tak średnio się nadają. Strasznie toporne i mało wydajne.

Próbowałeś JOSMa używać do tego? Nie wiem czy wszystko potrafi, ja miałem mniejsze GPX (kilka plików po tysiąc kilometrów) i na moje potrzeby był w sam raz

Kiedys uzywalem, zeby dodac slad do osm, ale do tego co ja potrzebuje, to bardziej bym potrzebowal czegos bardziej wyspecjalizowanego. Tak jak wspomnialem, mam kilkaset plikow z dekady chyba i otwieranie za kazdym razem okna do otwierania i zapisywania sladu, to by zdecydowanie za duzo czasu zajelo. Najlepiej, jakby wszystkie operacje wykonywane byly w jednym oknie bez koniecznosci otwierania innych okien.

to JOSM potrafi chyba

Może coś z tego lub podobnych się przyda: gpsprune, gpxviewer, viking. Kiedyś testowałem, ale nie miałem dość dużych potrzeb, żeby z takich rozwiązań korzystać.

(Nextcloud jest dla odważnych.)

1 Like