Miłakowo - miejscowość w Koszalinie

Witam!
Zacznę od tego, że Miłakowo to miasto w woj. warmińsko-mazurskim, w powiecie ostródzkim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Miłakowo. W latach 1975-1998 administracyjnie należało do woj. olsztyńskiego, a Koszalin – miasto na prawach powiatu w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim, drugie co do wielkości miasto na Pomorzu Zachodnim.

Dodam jeszcze, że Miłakowo to ponoć “już nieużywana (starsza) nazwa tej dzielnicy Koszalina.” http://koszal.in/forum/viewtopic.php?f=8&t=8126 Trochę już w Koszalinie żyję, ale pierwszy raz o tym słyszę.

Generalnie do swoich celów, ale też do tworzenia map używam programu GPS, który jako mapy wykorzystuje OSM. Jakie było moje zdziwienie, gdy na stronie www programu chciałem dodać swoją lokalizację, gdziekolwiek nie kliknąłem (w granicach miasta Koszalin) zawsze moją lokalizacją jest Miłakowo , prawy dolny róg Set as home location, . Dodam jeszcze, że gdy strona www wykorzystywała w podkładzie mapy google, sytuacja była identyczna. Na 1015 moich wyjazdów, zaledwie kilka 5-8 skończyło się w Koszalinie, reszta niestety w Miłakowie
Na http://mapy.geoportal.gov.pl/imap/ znalazłem coś takiego . Program w komórce też wyświetla Miłakowo w Koszalinie , gdy klikniemy w to miejsce jeszcze raz wyświetla się Koszalin.

Z dwa lata temu znalazłem jakąś stronę, gdzie Miłakowo miało lokalizację w Koszalinie, zgłosiłem błąd, poprawili, ale zmian żadnych nie było.

Czy ktoś wie, co zrobić by Koszalin był w końcu Koszalinem? Zdaję sobię sprawę, że to nie jest do końca problem OSM, ale może ktoś mógłby coś doradzić.

Pewnie trzeba rozwiązać to w tym miejscu gdzie jest taki problem i do takich osób pisać co mają na to wpływ.

Może kiedyś był jakiś błąd w OSM z relacją albo niedomkniętą granicą. Teraz jednak wygląda, że i miasto Miłakowo i gmina mają prawidłowo podomykane granice. Także pewnie w tamtych serwisach jest stara wersja mapy albo nie robią jej indeksowania regularnie…

Miłakowo jako część Koszalina figuruje w PRNG (http://www.codgik.gov.pl/index.php/darmowe-dane/prng.html) pod identyfikatorem 187590, zródło wpisu: “Wykaz urzędowych nazw miejscowości w Polsce, t. I - III GUS (1980 - 1982)./Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 13 grudnia 2012 r., Dz. U. z 2013 r., poz. 200” :slight_smile: …generalnie samo PRNG powstało przez przepisanie różnej maści analogowych wykazów, niekoniecznie geodezyjnych, z dodaniem czasem przybliżonej lokalizacji…lub map topograficznych na których istniały nazwy uporczywie przepisywane z niemieckich map stolikowych, map rosyjskich …etc. Na geoportal.gov.pl dostałeś wynik odpytywania z wykazu PRNG …który chyba też został zassany do google’owego geocodera. :slight_smile: