http://www.its.lodz.pl/
Czy atrybucja dodana w taki sposób jest zgodna z licencją? Dodali ją dopiero po tym jak wysłałem w tej sprawie maila.
Ikonka “i” po prawej u góry, pod lupą.
Jak tam wchodzę, to mam zawsze rozwinięte. By dostać “i” muszę kliknąć.
Faktycznie, u mnie tez już jest OK. Widać coś jeszcze w cache było…
http://otodom.pl/ przesiadł się na OSM, z tym że zapomnieli o atrybucji. Po wejściu w dowolne ogłoszenie jest mapka na dole.
A to tak przewrotnie, bo handlarze domami akurat pokazują perfekcyjnie… nie na miejscu.
Mają bardzo stary styl, chyba sprzed 2 lat.
Tam nie ma (C)Google tylko jest (C)Openstreetmap. To Google to tylko link do pokazania obszaru na mapie Google. Ale faktycznie user experience jest niefortunne.
Ta sama co na http://wyszukiwarka.gunb.gov.pl/mapa-api/ ?
Wydaje mi się, że to nie jest mapka z OSM, tylko mapa zrobiona z danych z geoportalu.
Jak się wyszuka jakieś pozwolenie i zjedzie na sam dół to jest mapka z OSM. (nie we wszystkich przypadkach są mapki, pewnie urząd źle wpisał)
Uff, udało się. Faktycznie to jest z OSM. Źle zrobiona kontrybucja atrybucja - pojawia się dopiero po kliknięciu na “I”. I chyba specjalnie dali małą czcionkę.
Masz na myśli atrybucję (uznanie/wskazanie autorstwa)?
Aplikacja Nextbike https://play.google.com/store/apps/details?id=de.nextbike.beta wykorzystuje OSM - w widoku mapy jest Google, ale po wejściu w konkretną stację podkład jest z OSM.
Brak atrybucji.
http://nycz.beskidy.pl/potencjal/
Ludność zamieszkała w odległości do 15 minut pieszo od przystanków kolejowych.
Opracowanie na podstawie danych GUS (Rejony spisowe ludności), oraz OpenStreetMap w zakresie sieci drogowej.
Bardziej szczegółowo, wykorzystałem ekstrakt dla województwa śląskiego, przetworzyłem przy pomocy osm2po do bazy postgis/pgrouting. Cała reszta pracy to były już zapytania postgresowe ( pogrouting do wyznaczania dostępności komunikacyjnej, st_concavehull do zrobienia z tego izochrony, a następnie już zwykłe st_intersects z warstwą PD_BREC z GUSu) Wizualizacja w QGIS i przy wykorzystaniu qgis2web.
Z pozdrowieniami z Koniakowa
Tomasz