Als ik je goed begrijp ga jij op dit soort afritten helemaal geen maxspeed mappen. Dat snap ik … ik heb dan ook andere prioriteiten ;).
Mijn punt is ook meer dat ik “niet mappen” iets anders vind dan “foutief mappen” (bv maxspeed 70 mappen daar waar officieel 100 is toegestaan op een afrit)
@PeeWee32:Inderdaad, mappen volgens de werkelijkheid, cq regelgeving.
Geen maxspeed:practical o.id, maar een tag van 130 op de oprit en uiteraard rijd je daar wat je rijtechnisch zelf kunt of verantwoord vindt.
Ik heb ook geleerd dat practical voor iedereen anders is: https://youtu.be/cCx0y959iss?t=20s
@PeeWee, het is gezien het grote aantal voorkomende variaties handig om te wachten op de data van RWS die beschikbaar komen ? Dan tackle je in een en dezelfde gang alle verschillen en hoef je geen capriolen uit te halen op de snelweg. Die met mappilary vermijdbaar zijn maar dat gebruikt niet iedereen. Het snelheidsregiem in die gevallen is mogelijk onderhevig aan de lokale gemeenten of RWS heeft er nog geen beleidslijn voor.
Ik weet niet op welke gegevens je hier doelt. Ik ken alleen de weggeg van PDOK . Die heb ik ook opgenomen in het maxspeed kaartje. Als er nog andere max speed data beschikbaar komt dan verneem ik het graag.
PeeWee, nee, ik had je kaart nog niet gezien, mooi, maar de grote variatie zit in de op - en afritten van tank- en rustplaatsen en die komen of zijn op je kaart en de daarmee samenhangende selektie denk ik buiten beschouwing gelaten.
Rijkswaterstaat heeft nog een foute manier van beborden, ik ben het op meerdere plekken tegengekomen.
Aan het begin van een verzorgingsplaats staat een bord “bebouwde kom” met de naam van de verzorgingsplaats, met daaronder zone 30, geen bord einde snelweg.
Je bent dan in de bebouwde kom, op de snelweg, in een zone 30. Je mag dus 30.
Aan het einde van de verzorgingsplaats staat een bord “einde zone 30”. Dat betekent dus dat je 50 km/h mag rijden, omdat je nog steeds in de bebouwde kom zit.
In het skidorp waar we waren is de bebording ook vreemd, van de ene kant van het dorp kom je in de zone 30, van de andere kant is dat bord er niet. Het hangt dus af van waar je komt hoe hard je in het dorp mag rijden.
Hopelijk zijn er nog meer mappers die hieraan bij willen dragen. Kijk eens op de kaart hierboven of er bij je in de buurt nog maximumsnelheden ontbreken en zo ja, vul ze aan. Zelfs al vul je maar een aantal straten in, elke hulp is welkom!
Zo te zien ontbreekt op redelijk wat wegen in dat 30km gebied de maxspeed tag op de wegen zelf. Dat zal eea verklaren
Tag het en na een dag of 2 zullen de ITOWorld kaartjes bijkleuren.
met onderstaande tags:
addr:street:type=Street
area=yes
maxspeed=30
Ik weet niet of de ITO map deze area’s in kaart brengt, vermoedelijk niet.
Ook vind ik het interessant of de OSM kaart van lambertus rekening houdt met maxspeed op area.
Volgens de wiki mag je een maxspeed op een area plaatsen. Het is dus aan de renderers om dit ook te visualiseren (ITO) of in een routeringskaart te kunnen gebruiken (bv. kaart Lambertus) http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:maxspeed
Ik ben vorige maand begonnen (5 oktober volgens de history) de maxspeed te taggen op alle residential wegen in Wassenaar. De http://product.itoworld.com/map/124?lon=4.40421&lat=52.14484&zoom=15&fullscreen=true# kaart is daar al behoorlijk bijgekleurd. Ook in Zuidelijk Wassenaar, bij de Kieviet bijvoorbeeld, is alles mooi groen gekleurd. Er zijn nog een aantal ways grijs, die ga ik de komende dagen een kleurtje geven :D.
Ik blijf toch de voorkeur geven aan de kaart van Peewee32 http://mijndev.openstreetmap.nl/~peewee32/maxspeed/Maxspeed.htm
De ITO kaart geeft geen snelheden van 30 km/h en 15 km/h en beiden zijn redelijk essentieel voor Nederland. Bij de ITO kaart is alles < 40 km/h en die snelheid kennen we niet in Nederland als officiële snelheid.
Dank je, Sander. Eigenaardig: op https://www.openstreetmap.org/way/22968327 is maxspeed=7. Dat kloppt voor een highway=living_street (ok, de Budenbergstraße is getagt mee highway=residential).
Dit “max<>5*N” is niet de waarde van de maxspeed tag. Maar nu geloof ik weet ik wat dit betekent: Peewee32 zoekt alle waarden van maxspeed med stepjes van 5, en 7 is daar niet mogelijk.
Klopt. In Nederland (en vermoedelijk in meer landen) zijn snelheden die niet een veelvoud van 5 zijn niet mogelijk (AFAIK). Door deze op te sporen kun je mogelijk typefouten corrigeren.