Materiały promocyjne

Cześć!

Mam pytanie - jak wiadomo raz na jakiś czas Stowarzyszenie robi różne prezentacje, szkolenia, itp - czy jest możliwość (lub gdzieś to leży, a nie znalazłem) aby było jakieś centralne miejsce w którym materiały by były składowane? Nie ukrywam, że byłoby to pomocne - np. w kontekście ew. współpracy z Navio - można by dorzucać jakąś fajną ulotkę lub proste wprowadzenie do OSM - a trochę bez sensu, jak po 2h główkowania nad tekstem okazałoby się, że ktoś napisał wcześniej już coś podobnego i to znacznie lepiej :slight_smile:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/82707781/grafika/ulotka_edura.pdf - może Ci się do czegoś przyda… (autor: SQ9NIT)

Tam są chyba literówki: “wyso**kościowe", “wraz z ośrodkami”, "wraz ze** szczegółową”.
Wiem, czepiam się ;(

Czy materiały wykorzystane do zrobienia tego są gdzieś dostępne na wolnej licencji? Bym wykorzystał w https://pl.wikibooks.org/wiki/OpenStreetMap

Spójrzcie na to:
http://osm.won2.de/flyer/OSM_flyer_PA.pdf
Wydaje mi się ok jako flyer do rozdawania.
Co myślicie o spolonizowaniu i wydrukowaniu u nas?

Ta która była wydrukowana przez Artists ( http://wiki.openstreetmap.org/w/images/d/d6/Osmpl-leaflet.pdf ) jakoś lepiej do mnie przemawia - w tym sensie, że jest duże hasło które rzuca się w oczy i poza aktualizacją kilku liczb w zasadzie nic jej nie brakuje żeby służyła dalej.

Ale ogólnie uważam, że powinniśmy iść raczej w kierunku promocji audio-wizualnej.
Ulotka spełnia swoje zadanie dla kogoś, kto już trochę obraca się w świecie FLOSS.
Do pozostałej większości (która nie zastanawia się nad niuansami licencji i szczegółami technicznymi produktów mapowych) możemy dotrzeć tylko działając na wyobraźnię - pokazując w atrakcyjny sposób cały proces od tworzenia do wykorzystania mapy - nie tylko screenshoty z renderingu i JOSM’a

Okiem grafika - zdecydowanie druga jest lepsza :slight_smile:

Miło mi. Tę drugą zrobiliśmy w dwójkę z kolegą Cezarym, właścicielem firmy Artists z Poznania.
Konieczna byłaby aktualizacja i dodruk, to prawda.

Yarl, ile tych ulotek nam jeszcze zostało?

Pozdrowienia,
Marek

Też jestem za drugą wersją ulotki (zostało mi jeszcze trochę w domu - uzgodniłem z Navio i Azymutem, że będą dorzucać je do sprzedawanych przez siebie nawigacji). Sęk w tym, że to są wszystko ulotki skierowane na mapowiczów - a powinniśmy też docierać do przeciętnych użytkowników i pokazać, że mamy fajną mapę dzięki której odnajdziesz ścieżkę w lesie i nie urwiesz zawieszenia samochodu pod Łomiankami (pozdrowienia dla Google Maps w którym track z grade6 wygląda jak powiatowa droga asfaltowa).

IMHO obecny czas jest bardzo dobry na odświeżenie stylu osmapa.pl - wszędzie dookoła wśród znajomych słyszę narzekanie na nowe Google Maps, więc mamy szansę się wstrzelić i wypromować jako fajny serwis z mapą dla Polski.