Wat is een “building”?
https://nl.wikipedia.org/wiki/Gebouw
Gebouw is meestal synoniem met bouwwerk. Woordenboeken geven dan ook als definitie van een bouwwerk: gebouw. Er zijn echter bouwwerken die geen gebouw genoemd kunnen worden, zoals standbeelden en bushaltes.
Ook zendmasten en windturbines zijn wel bouwwerken, maar geen gebouwen.
In Nederland maakt onder meer de Woningwet in artikel 1b.1b expliciet onderscheid tussen twee soorten bouwwerken, een bouwwerk, geen gebouw zijnde en een gebouw.
Een gebouw wordt in artikel 1.1c omschreven als: elk bouwwerk, dat een voor mensen toegankelijke overdekte, geheel of gedeeltelijk met wanden omsloten ruimte vormt.
Of zoals een bevriend architect het omschreef: “Een gebouw heeft een ‘interieur’. Geen interieur? Geen gebouw!”
OSM WIKI: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:building%3Dbridge
Tag:building=bridge
A building used as a bridge. Can also represent a gatehouse for drawbridges.
Don’t use this tag just for marking bridges (their outlines). For such purposes use man_made=bridge.
In een eerdere discussie is hier op het forum ook al op gewezen:
http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=496094#p496094
Desondanks een bijzondere serie - van 93 verschillende, door één mapper toegepaste - tags voor building.
De “minder juiste” tags:
building=amenity (1), building=block (1), building=bridge (135), building=chimney (4), building=corridor (1), building=culvert_bridge (2), building=ditch (1), building=diver_bridge (3), building=drain (1), building=duiker (1), building=floor (1), building=gate (1), building=houses (1), building=lock (31), building=lock_bottom (1), building=lock_door (16), building=lock_gate (4), building=lock_wall (2), building=monument (1), building=mount (1), building=no (2), building=parking (3), building=pier (4), building=power (134), building=ramp (2), building=retaining_wall (12), building=rolling_door (1), building=stairway (4), building=steps (1), building=stoplog (6), building=table (1), building=trench (1), building=tunnel (19), building=viaduct (5), building=wall (137), building=yes;house (1)
De meeste van deze tags vallen in de categorie: baat niet, maar schaadt ook niet.
De onjuiste [building=bridge] is inmiddels door render(s) aangepast (“renderen voor de mapper”):
area:highway=bridge | man_made=bridge | building=bridge [0x0e default_name=“bridge” resolution 23]
Maar [building=lock] valt wel heel erg - negatief - op.
Als je daar een “gebouw” van maakt, dan staat het “sluisje” droog! Vier keer, alleen al in de Linge!
Geen druppel water in het sluisje, terwijl ik “on the ground” daar toch echt water zie.
De WIKI is ook hier duidelijk hoe je een lock behoort te mappen: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:lock
Ik heb de mapper daar in een aantal PM’s achtereenvolgens vriendelijk, minder vriendelijk en bot op gewezen:
Zo ben ik niet de eerste die jou erop heeft gewezen dat “building=bridge” gewoon FOUT is.
Ligfietser heeft je dat al véél eerder verteld en ook de WIKI is op dat punt ook verrekte duidelijk.
Mocht je het daar niet mee eens zijn, zeg dat dan op het forum. Op basis van die discussie kunnen we vervolgens de WIKI aanpassen omdat (jij) vindt dat deze ONJUIST is.
Want: zodra je stenen op elkaar metselt heb je een “gebouw” en dus een “building”! Toch?
Maar zeg dat dan. Nu ga je gewoon door op je eigen foutieve manier.
En ik heb daar last van: de kaart (en dus ook “mijn” kaart) ziet er niet uit en zeker niet overeenkomstig de werkelijkheid zoals ik die “in real life” zie.