Mapping Party Poznań

Organizujemy mapping party w Poznaniu, w czwartek, 23.11.2017 godz. 18.00 - 20.00
Miejsce - siedziba Neptis, ul. Piątkowska 161, wejście od al. Solidarności.
Sala nie jest duża, pomieści około 10 osób więc proszę zainteresowanych o zgłoszenie mailowe na olgab@yanosik.pl
Wymagania - własny laptop.
Piszcie, jeśli ktoś ma jakiś pomysł-zadanie na to spotkanie: coś trzeba zmapować, jakiś rejon wymaga większej uwagi, gdzieś brak budynków lub area:highway, itp.

Gdyby ktoś się jeszcze namyślał to spieszę z informacją, że na czwartkowe poznańskie mapping party są jeszcze dwa wolne miejsca :slight_smile:

Tak przy okazji - czy w Polsce się takie party odbywają? Patrząc na kalendarz, to np. w Niemczech jest mnóstwo małych imprez, włączając spotkania na piwko i pizzę:

https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Template:Calendar

Ja poprosiłbym o relację, aby mógł - tak jak ustaliliśmy - wrzucić ją na naszego fejsbuka. Warto, żeby zapostować to jeszcze w weekend, bo wtedy posty mają dobry zasięg.

Ponieważ ja na przykład nie mam fejsa (z wyboru), to może wrzucać także równolegle tutaj? Ctrl+C, Ctrl+V i po krzyku… :wink:

W czwartek, 23 listopada w Poznaniu udało się zorganizować niewielkie mapping party. Niewielkie, bo było nas 8 osób, ale za to ambitnie ruszyliśmy usuwać braki w poznańskich zabudowaniach. Zaczęliśmy uzupełniać Smochowice, Wolę, Chyby, Zakrzewo, Skórzewo czy Fabianowo - dzielnice i rejony położone na zachód od centrum miasta. Tu braki w zabudowie są największe. Liznęliśmy zaledwie wierzchołek problemu, więc zachęcamy innych zainteresowanych do udziału. Następne spotkanie już za dwa tygodnie - piątek, 7.12.2017 od godz. 17.00
Siedziba Neptis, ul. Piątkowska 161, Poznań, I piętro. Będziemy kontynuować uzupełnianie zabudowy oraz podejmiemy temat aktualizacji punktów gastronomicznych. Proszę dać znać kto będzie na olgab@yanosik.pl - musimy się przygotować :slight_smile:
A tak to wyglądało…
https://i.imgur.com/sx4nlKQ.jpg
https://i.imgur.com/gWINgT8.jpg

Edit: powinno być czwartek, 7.12.2017 :slight_smile:

Gratulacje!!

@Olga w piątek (8/12), czy w czwartek (7/12)?

Ups, oczywiście czwartek, 7.12.2017 :confused:

Myślę, że warto takie zapowiedzi i relacje wklejać na bloga stowarzyszenia, bo tam pusto od lipca:

http://openstreetmap.org.pl

Przypominam o jutrzejszym spotkaniu mapowym. Poznań, Piątkowska 161, I piętro, od 17.00 z własnym laptopem!

@kocio - jeśli mi ktoś (Zibi :stuck_out_tongue: ) da dostęp, to mogę pododawać coś co jakiś czas, żeby były oznaki życia. Fejsa i mirko już opędzam.

Rico, to dodaj na fejsa info o jutrzejszym naszym party. Może jeszcze ktoś się zdecyduje. A jak nie to będzie miał czas na zastanowienie do następnego spotkania :slight_smile:

Jeszcze chwilka i RicoElectrico będzie miał monopol na (social) media a to już jest poważna władza w rękach jednej osoby. Robi się niebezpiecznie… żarcik taki :wink:

Ktoś musi to robić, nikt inny nie był chętny :wink:
Promocja jest ważna, bo do niedawna wcale jej nie było. Trzeba jasno komunikować nasze istnienie, cele oraz idee.

@RicoElectrico rzecz jasna. Jestem jak najbardziej za :slight_smile: