Magic Earth Navigation & Maps

Ja napisał @kubahahaha jest nie inaczej. Mozesz zadac pytanie suportowi dlaczego spotkala coebie taka niedogodność. Drugim wyjsciem jest dodanie blokady drogi z poziomu aplikacji przez użytkownika - ale to maja rozwiazane strasznie kiepsko bo mozemy zablokowac drogę tylko kiedy nią jedziemy. Ale myślę że to kwestia do rozwiazania jest jesli się o tym dowiedzą i cos zmienia. Ich traffic jest trochę dziwny. Dlatego ja używam ME jako drugiej obok yanosika ale tez staram sie pracować nad poprawieniem funkcjonalnosci tej apki na tyle ile moge. Mi ona totalnie odpowiada.

Prosba zglos na suport swoje uwagi - im wiecej tym lepiej dla użytkowników moze bedzie.

Z innej strony mapy aktualizuja co jakis czas - miesiac, dwa - i nawet gdyby ktos naniusl blokade drogi na osm nie zostanie to ujete w tej apce.

1 Like

Może niektórzy pamiętają jak pytałem o lektora w ME. W plikach z rozszerzeniem SPEECH są wszystkie komunikaty. Ten plik to kontener wielu plików w formacie MP3.
Ktoś wie jak utworzyć taki plik? Przecież do każdego języka ktoś posklejał te komunikaty (albo wygenerował). Czemu ME robi z tego tajemnicę?

Nie wiem czy robi z tego tajemnicę. Ja korzystam z konwersji tekstu na mowę. To rozwiązanie bazuje na pliku tekstowym - ale o tym już Tobie pisałem. Ostatnio chyba nawet ktoś zmienił komunikat o przekroczeniu predkosci na - nie pędź :rofl:.

W Android Auto po kolejnej aktualizacji nie ostrzega o fotoradarach i innych ostrzeżeniach dodanych przez użytkowników, w smartfonie komunikaty działają.

A co do Twojej sprawy to chyba nie ogarniają plików językowych tak jakby chcieli by ludzie korzystali z konwersji tekstu na mowę.

Dobrze rozumiem że ten plik z tekstami da się zmienić? Bo komunikat “skręć w miejsce wskazywane na tablicach drogowych w kierunku na x” mnie strasznie wkurza i bym sobie go skrócił jakby się dało :sweat_smile:

1 Like

Mi nie chodzi o tekst który się pojawia, bo to całkiem co innego od komunikatu słownego.
Zmiana tego będzie trudna.

W tych komunikatach głosowych jest taki:
WITAMY W SYSTEMIE NAWIGACJI ROUTE 66

To bardzo ciekawe. Wygląda że ME jest zerżnięte z innej nawigacji.

W plikach SPEECH są oznaczenia R66 - teraz wiadomo skąd.

Z tego co pamiętam to plik jezykowy dla konwersji tekstu na mowę jest ale gdzie jest zakopany - nie wiem :flushed:.
Tak tekst jest dlugi - a jaki masz pomysł na jego skrócenie? Myślę że jest to możliwe. Mogę spróbować zagadać z nimi. Bo po komunikacie - nie pędź - można wnioskować że zmieniają tłumaczenia.

Ta aplikacja miała swego czasu dwie wersje - ta co jest bezpłatna i jakas pro ktora korzystala z jakiegos rozwiazania (niepamirtam czyjego) ale jak podajesz to wyglada na route66.

Co do pliku tekstowego to chodzilo mi o komunikaty tekstowe Ktore sa zawarte w pliku jezykowym dla konwersji tekstu na mowę.nie dla gotowych plikow dżwiekowych lektora.

Samo “w kierunku na” by wystarczyło moim zdaniem. Każdy się domyśli że trzeba szukać na tablicy kierunkowej.

czyli o ile dobrze rozumiem - skręć w kierunku na (nazwa na tablicy kierunku)?

Jakieś inne uwagi do komunikatów?
bo ja na razie nie mam bo czekam aż naprawią w android auto ostrzeganie o fotoradarach i innych utrudnieniach na drodze dodawanych przez użytkowników :(. Była aktualizacja wersji beta ale dalej tego nie naprawili i się nie odzywają :frowning:

1 Like

Yes, they changed names various times, but it’s the old Route66 company from the golden age of the (Windows CE 5) satnav :slight_smile:

At some point in the early 2010s they stopped partnering with TomTom and switched to OSM - then they took the name (General Magic) of another historical software house, and now they’re “Magic Lane”…

2 Likes

Ostatnio była jakaś aktualizacja powiązana z car play. Czy ktoś sprawdzał co się zmieniło może usprawniło?

Użytkownikow pod car play jest chyba mało jak i pod android auto. Większość chyba używa wersji na smartfony.
Po aktualizacji wersji beta pod android auto dalej nie mam ostrzeżeń głosowych o fotoradarach i dodanych przez użytkowników. Graficzne są ale głos w tej kwestii ukradło :flushed:

Jest jakaś dziwna sprawa z adresem
Opole Chmielowicka 21.
W OSM wyświetla go prawidłowo ale w ME pomiędzy numerami 20 i 22 a to jest z 200m dalej!

Nie wiem, mi zarówno OSM, jak i ME wskazują to samo miejsce.

To ta sama navi działa inaczej na różnych urządzeniach?

Dziwne by było, ale na to wychodzi. Apka twierdzi że jest aktualna, mapy też.

zależy który wynik wyszukiwania zaznaczyłeś?
Chmielowicka 21
Opole, Polska
czy:
Ulica Chmielowicka 21
Opole, Polska

Pierwszy wskazuje poprawna pozycje jak u @Marek_P ale kiedy wybiorę Ulica Chmielowicka - wskazuje to co Tobie czyli 180 m dalej :thinking:

Miałem to pisać.
Prawie do każdego adresu apka daje dwie propozycje.
Ktoś wie dlaczego?

Rozumiem jak bym napisał tylko nazwę ulicy to zaprowadzi “gdzieś”.

oni pewnie sami nie wiedzą dlaczego :frowning:
ja na razie czekam na odpowiedź dlaczego podczas korzystania z ME w android auto apka milczy z ostrzeżeniami o fotoradarach i innych dodawanych przez użytkowników podczas jazdy ostrzeżeń o wypadkach :(, czekam też na odpowiedź czy coś zmienią w fotoradarach a raczej z dostawcy info o nich bo jest to strasznie nieaktualna baza a pisałem że mogliby skorzystać z danych OSM skoro i tak pobierają dane mapowe.
Wrócę na początku maja do kompa to napisze do nich w tych kwestiach. No chyba że ktoś ma ochotę skrobnąć coś do nich :slight_smile:

A może trzeba im zjechać z opiniami do jednej gwiazdki na sklepach googla i appstore z takimi uwagami że podupadła w funkcjonalności apka?

Ogólnie fajna jest ta apka ale ma takie małe bolączki i nie chcą tego poprawić.