Rotterdam: luchtfoto 2014
http://rotterdamopendata.nl/dataset/luchtfoto-rotterdam-2014
s-Hertogenbosch
Hoe het met licenties zit heb ik niet nagekeken.
Melding op website: De digitale foto’s zijn ook beschikbaar voor particulier en zakelijk gebruik. U kunt luchtfoto’s inzien op deze website. Inzage is kosteloos.
http://geoproxy.s-hertogenbosch.nl/apps1/geoportallufo.html
JOSM
http://geoproxy.s-hertogenbosch.nl/PWArcGIS1/services/externvrij/Luchtopname/MapServer/WMSServer
WMS
http://geoproxy.s-hertogenbosch.nl/pwarcgis1/services/externvrij/luchtopname/MapServer/WMSServer?request=GetCapabilities&service=WMS
http://geoproxy.s-hertogenbosch.nl/pwarcgis1/rest/services/externvrij/luchtopname/MapServer
Ik heb ooit de gemeente gebeld en er is niet echt een duidelijke licentie, maar screenshots maken en publiceren en over tekenen voor osm is geen probleem.
Arnhem: Luchtfoto 2015
https://data.overheid.nl/data/dataset/luchtfoto-s-gemeente-arnhem
http://geo1.arnhem.nl/arcgis/services/Luchtfoto/Luchtfoto/MapServer/WMSServer?request=GetCapabilities&service=WMS
wms layer CC-0
Venray: Luchtfoto 2016
http://geo.venray.nl/geoserver/topp/wms?service=WMS&request=GetCapabilities
Licentie kan ik zo 1 2 3 niet vinden
In viewer
http://venray.flamingo4.nl/viewer/app/BGT?bookmark=2d1d1e9729254f0da16fd552f62e12e0
Ik heb de gemeente Venray hierover de vraag gesteld over het gebruik voor openstreetmap.
Iemand anders had deze ook al gesteld.
De evt. licentievoorwaarden worden nagekeken.
Dat was ik, ook gevraagd waarom er geen kadaster attribution vermeld werd. Tevens B3 partners gebeld, die viewer verzorgd en meer, waarom geen attribution, ook bij de Openbasiskaart, wat OSM is.
Opengeogroep gebeld, kwam uit bij B3partners.
Wat wel hier inmiddels verandert is.
Was ook geïnteresseerd in de laag van BGT van Venray, dit bleek ook de pdok laag te zijn zonder kadaster attribution.
Niet geschikt voor ons tot op heden.
De 2016 luchtfoto van venray laat zien hoe beken verlegd zijn (ze meanderen weer) en de aanleg van de natuur erlangs.
Deze heb ik nu met een gps track (van het pad erlangs) ingetekend. Het klopt vrij aardig met de luchtfoto. De waterplassen die er langs liggen zijn echter een stuk groter dan nu in osm.
De BGT heeft deze wijzegingen nog niet.
De opmerkingen op verbeterdekaart.kadaster.nl worden opgepakt en in gang gezet.
Net bericht gehad van Gemeente Venray.
Allroads, compliments.
Er is ook een IMGEO laag bij Venray, kan je het daar ook mee vergelijken.
Bron: https://www.pdok.nl/nl/actueel/releases
Ik neem aan dat deze nog steeds niet als bron gebruikt mogen worden.