Je kunt nu ‘direct’ reageren op een opmerking die iemand gemaakt heeft. Men heeft dan nog direct de informatie beschikbaar die je mogelijk nodig hebt.
Doe er je voordeel mee.
Beste Stevebeer, op de BAG forum lijst kon je zien dat er na de import, dit jaar, gewerkt wordt aan een update schema. OSM is actueel voor wegen ed, maar voor panden is de BAG een betrouwbare en goede bron even geduld svp. Of meld je op het BAG forum aan als updater dan kan het mogelijk sneller.
Het lijkt er op dat ik onduidelijk was in mijn eerste post.
Ik doel absoluut niet op de BAG of de import ervan.
Indien algemene gebruikers (ook niet mappers) via de algemene site osm.org of via apps opmerkingen plaatsen op de osm kaart, dan worden deze zichtbaar met een druppel. Daar staat dan de opmerking bij.
Dit kan over fietspaden, wandelroutes, PIO’s etc. gaan. Alles wat er maar op de kaart staat.
Eens in de zoveel tijd kijk ik wat rond op de kaart of ik iets van die fouten kan herleiden en repareren.
Je ziet er dan vaak een lange tijd bij staan, soms wel 7 maanden geleden aangemaakt.
Ik was naar een mogelijkheid op zoek om een overzicht in de lijst met opmerkingen te krijgen. Zodat ik op een vers aangemaakte opmerking kon reageren. De persoon die de opmerking heeft aangemaakt, heeft dat dan nog vers in het geheugen.
Zo’n overzicht is dus op de website die ik aangaf. (welliswaar verbeterd door Marc Zoutendijk)
Als je boven in op “Feeds for the latest opened” klikt komt de laatst aangemaakte opmerking bovenaan te staan.
Voor mij was je bericht helemaal duidelijk, voor Hendrikklaas klaarblijkelijk niet. Ik kon eerlijk gezegd ook niet volgen waar hij het over had
Hendrikklaas, je moet misschien even dit lezen!
Maar dan:
De link die jij geeft (en die ook bereikbaar is vanaf de door mij gegeven link), levert bij mij nog steeds een onbruikbare pagina op met XML code.
Kan een van de andere lezers van deze rubriek even laten weten wat zij te zien krijgen?
Aangezien dat ik mijn computer opnieuw heb ingericht, kan ik nog geen schermprintje maken.
Stats about added OpenStreetMap Notes (“Add a Note”-Feature) for Netherlands
Number of Notes: 4805 (max ID: 271875 / latest Note Edit: 2014-11-17 16:45:28 UTC)
Number of Open Notes: 1210 (25.18%)
Number of Closed Notes: 3595 (74.82%)
Feeds for the latest opened, commented, closed or overall Notes of Netherlands
Note-Actions per User/Contributor in Netherlands
[b]Ik heb rood omcirkeld de link die ik daarna aanklik, en die brengt me bij de hieronder zichtbare pagina.[/b]
En wat ik daar mee aan moet vangen weet ik ook niet.
Jazeker. Ik had ook al contact gezocht met Pascal Neis zelf.
Mijn RSS reader kon er niet mee overweg. Inmiddels een andere geïnstalleerd.
Werkt nu naar behoren.
Misschien is het een tip om in JOSM de “notes” plugin te installeren.
Hier staat dan wel geen datum van aanmaak bij, maar je kunt wel zien in het gedownloade stuk of er notes zijn aangemaakt.
Wat is deze stippel?
zie ook veerweg en kerkstraat...
Hans
In eerste instantie wist ik niet wat de melder bedoelde, later zag ik op de ook aangegeven veerweg en kerkstraat een stippel staan.
Hij doelde op de stippelijn op de weg.
Dieper gekeken bleek de tag “acces=destination” op deze weg te staan, dit veroorzaakt de stippelijn. (07.08.12 aangebracht)
Deze weg zal met een verkeersbord aangeduid zijn met bestemmingsverkeer.
De plugin “notes” in JOSM is wel heel makkelijk om zaken in de note toe te voegen, en aan te passen.
Het is een soort layer, waar nieuwe notes gemaakt kunnen worden. Ook kunnen notes worden gemuteerd.
Even inhakend op access=destination, op een op het oog openbare weg, dan gaat er bij mij een belletje rinkelen, is dat zo? Want access= is er voor alle vormen ook voetganger, dan denk ik gauw dat klopt niet.
Even spieken, fotodatum aug 4014 zo te zien niet correct.
Daar moet dus nog iemand langs,
Hier ook access destination , maar fietsers en ook brommers mogen er langs, om het hek is een cycleway getekend, wat geen cycleway is maar een path.
Een note zou hier op zijn plaats zijn.
Waarom niet /wel, kwam hier te sprake en als iemand daar toch gaat kijken kan hij misschien ook “hier” even kijken.
2 jaar geleden, alles kan verandert zijn, nieuwe survey noodzakelijk, het ging om de access=destination tag, dan zou je op dat kleine stukje weg bij een destination moeten zijn, ook de fietser.
Kortom access=destination is “een vreemde eend” tag, gauw gezet, maar vaak niet voor iedereen van toepassing. bv. voetganger,… Dan foutief.