Mam kilka pytań związanych z rysowaniem landuse’ów w obrębie budynków.
Nie ma niestety jednoznacznych odpowiedzi na tę pytania.
Większość polskiej społeczności nie lubi sklejania landuse z budynkami oraz drogami.
W związku z tym:
- Czy punkty przecięcia landuse’ów i budynków powinny mieć wspólne węzły?
- Czy mogę bez obaw rysować granice landuse’ów na obrysach budynków?
Należy unikać takiej sytuacji
- Czy budynek będący na granicy landuse powinien być w jego obrębie? (przypadek gmachu Sądu Rejonowego w Zwoleniu
Moim zdaniem tak, ale budynek nie powinień być sklejony z landuse.
Zazwyczaj landuse jest obszarem wokół budynku/budynków.
W temacie jest https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Użytkowanie_ziemi
Ja mam zdanie przeciwne: budynek stojący w ostrej granicy powinien być sklejony z landuse’em.
Według EGiB to są dwa budynki, mają też osobne adresy. Przy braku innych źródeł, podzieliłbym budynek i wtedy naturalnie są punkty wspólne budynku i landuse’u.
Budynek powinien być w obrębie landuse’u, który jest z nim związany. Jeśli parking należy do sądu, to jedno i drugie powinno być w obrębie tego samego obszaru landuse.