Koszalin - zmiana nazw przystanków

Hej
Ponieważ planuję sobie w wakacje zawitać do Koszalina i obejrzeć różne dziwne miejsca, zacząłem sprawdzać jak dojechać tam.
I okazuje się, że Koszalin z początkiem tego roku zmienił nazwę ponad 300 przystanków komunikacji miejskiej.
Jest plik xls z wykazem zmian (https://ekoszalin.pl/sds/2018/01/04/20171123_zalacznik_nr_1_przystanki.xlsx) - czy da się to jakoś hurtowo i automatycznie pozmieniać, czy trzeba dłubać ręcznie?

Przy 300 przystankach i pliku xlsx to pewnie szybciej ręcznie będzie

2 Likes

A da się jakoś wyeksportować same przystanki i podmienić ich nazwy w pliku, który potem wrzucę na serwer?
Potem zostanie tylko sprawdzenie, które przystanki się pojawiły, a które wyleciały całkowicie

Posprawdzałem tu i tam i jest burdel…
Nowe nazwy zgodnie z uchwałą są już wprowadzone, ale część nazw przystanków, które są w bazie OSM, nie zgadza się z wykazem tych, które są na stronie MZK Koszalin

Udało mi się automatycznie dopasować jeden przystanek, reszta ma inne nazwy.

Tutaj możesz pobrać listę przystanków, menu Eksportzaładuj dane do edytora OSM: Level0 pozwala edytować jako tekst, możesz też zapisać dane jako .osm i otworzyć w JOSM.

Link nie działa?

Jest chyba jakiś problem z linkami, powinno być out meta, a nie out+meta, czyli taki kod:

[out:xml];
{{geocodeArea:Kołobrzeg}}->.searchArea;
node[highway=bus_stop](area.searchArea);
out meta;

Zrobiłem na razie porządek na obszarze dawnej wsi Kretomino, która od stycznia 2023 została włączona w granice administracyjne Koszalina i nikt tam nie zaglądał.

Najlepsze jest to, że fakt przyłączenia tego obszaru do miasta, nie został jeszcze uwzględniony w Systemie Informacji Przestrzennej prowadzonym na zlecenie urzędu miejskiego.