Witam!
Spostrzegłem, że jest dość sporo obiektów z tagiem
opening_hours=*
o niepoprawnej wartości, konkretnie z polskimi skrótowcami dni tygodni (Pon, Wt, Śr itd.).
Dla samego “Pon” i “Pn”
-
http://taginfo.openstreetmap.org/search?q=opening_hours%3DPon
-
http://taginfo.openstreetmap.org/search?q=opening_hours%3DPn
Nie wiem co kieruje ludźmi którzy tagują niezgodnie ze standardem (przecież wszystko jest podane w polskojęzycznym artykule na OSM Wiki), w każdym razie przydałoby się to popoprawiać. Kombinacje występujące częściej niż jeden raz poprawiłem ostatnio ręcznie (changesety 19364630 i 19345903).
Czy można by napisać skrypt, który półautomatycznie skorygowałby istniejące otagowanie? Nigdy nie programowałem dla API OSM i niezbyt wiem od której strony się do tego zabrać, ale zdaje się że nie byłoby to zbyt skomplikowane. Szkic:
-
Pobierz wszystkie obiekty mające tag opening_hours=* z terytorium Polski.
-
Dla każdego z tych obiektów:
[list=1] -
Jeśli wartość opening_hours jest poprawna (jest na to odpowiedni regexp) - pomiń.
-
Spróbuj poprawić opening_hours zamieniając polskie skrótowce na angielskie:
[list=1] -
Jeśli wynikowa wartość jest poprawna: zapisz zmianę do changesetu.
-
Jeśli wynikowa wartość dalej jest błędna: załaduj obiekt do JOSM, aby można go było wyedytować ręcznie.
Pozdrawiam, Jędrek