Chodzi o to by wgrać SHP do JOSM i wyświetlić na tle mapy we właściwym miejscu.
Próba z JOSM plus OpenData plugin:
josm tur_lin.shp
wczytuje się ale nic nie widać.
Próba z ogr2ogr
ogr2ogr -f GPX trasy.gpx tur_lin.shp
ERROR 6: Field of name 'id_ob' is not supported in GPX schema. Use GPX_USE_EXTENSIONS creation option to allow use of the <extensions> element.
ERROR 6: Field of name 'kod_ob' is not supported in GPX schema. Use GPX_USE_EXTENSIONS creation option to allow use of the <extensions> element.
ERROR 6: Field of name 'szer' is not supported in GPX schema. Use GPX_USE_EXTENSIONS creation option to allow use of the <extensions> element.
ERROR 6: Field of name 'nzw_ob' is not supported in GPX schema. Use GPX_USE_EXTENSIONS creation option to allow use of the <extensions> element.
ERROR 1: Latitude 355046.500000 is invalid. Valid range is [-90,90]. This warning will not be issued any more
ERROR 1: fread(74) failed on DBF file.
potem wgrywam plik do JOSM. nic nie widać.
ogr2ogr -f GPX -dsco GPX_USE_EXTENSIONS=YES trasy-EXT.gpx tur_lin.shp
ERROR 1: Latitude 355046.500000 is invalid. Valid range is [-90,90]. This warning will not be issued any more
Warning 1: Szlak "Tadeusza Ko?ciuszki" is not a valid UTF-8 string. Forcing it to ASCII. If you still want the original string and change the XML file encoding afterwards, you can define OGR_FORCE_ASCII=NO as configuration option. This warning won't be issued anymore
ERROR 1: fread(74) failed on DBF file.
potem wgrywam plik do JOSM. dalej nic nie widać.
qgis tur_lin.shp
**częściowy sukces, bo już widać trasy.Wprawdzie nadal brak współrzędnych **
Próbuje zrobić “zapisz jako” (Format GPX eXchange [GPX]) to pojawia się taki błąd:
Nieudany eksport do pliku wektorowego.
Błąd: nie powiodło się tworzenie pola id_ob (błąd OGR: Field of name 'id_ob' is not supported in GPX schema. Use GPX_USE_EXTENSIONS creation option to allow use of the <extensions> element.)
Chodzi o to by wgrać SHP do JOSM i wyświetlić na tle mapy we właściwym miejscu.