Konkurs "Bocianie gniazda 2014"

Można dodawać, konkurs tylko miał zachęcić.

Bociany już odleciały a odkryłem trzy nowe gniazda tylko że bez bocianów.
Czekać do następnego lata i zrobić fotkę jak są w gnieździe czy nanosimy na mapę z fotkami pustych gniazd ?

Tak informacyjnie i zapobiegawczo się zapytam: czy punkt 13 regulaminu jest/będzie wykorzystany przez Organizatora w jakiś sposób? :slight_smile: niedługo minie tydzień od zakończenia konkursu, a tu cicho :stuck_out_tongue:

Będzie będzie. Proszę czekać cierpliwie :slight_smile:
(po prostu ostatnio mam trochę mniej czasu niż zwykle)

Focić tak jak jest. Dodajemy do OSM gniazda, a nie bociany :slight_smile: Oczywiście, niech zdjęcie zawiera kawałek okolicy (pisałem gdzieś na początku jak kadrować zdjęcia).

Miło mi poinformować, że mamy już zwycięzców w konkursie:

I miejsce - Dzido (462 gniazda)
II miejsce - kedzio89r (436 gniazd)
III miejsce - pelekPL (312 gniazd)

Gratulujemy!
W najbliższym czasie skontaktuję się ze zwycięzcami i poinformuję jak odebrać nagrody :slight_smile:

Ogólnie, w czasie konkursu wszyscy uczestnicy zaznaczyli ok. 3300 lokalizacji gniazd bociana białego, z czego 2290 zostało opatrzonych zdjęciem, które zostało umieszczone w projekcie Wikimedia Commons. Jak dla mnie - rewelacja :slight_smile:
Pragnę również zauważyć, że konkurs przyciągnął kilka osób, które wcześniej nie mapowały. Najlepszym przykładem jest zdobywca II miejsca, ale też dużym wkładem spośród początkujących wykazali się np. draken, eszka, Bartty (i inni).

Wszystkim, którzy dodawali gniazda, ale nie zdobyli żadnego czołowego miejsca dziękuję w imieniu organizatorów :slight_smile:

Кonkurs na Ukrainie też zakończył się
http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=445151#p445151

I miejsce - Сергій Дубик (63 gniazda)
II miejsce - udarnyk (60 gniazd)
III miejsce - Eugene Ghostishev (26 gniazd)

Razem - 199 gniazd

Nagroda za foto – Eugene Ghostishev: lornetka Arsenal 8x.

http://geoforum.pl/?page=news&id=18301&link=bociani-konkurs-osm-rozstrzygniety

Z racji tego, że konkurs się zakończył, planuję zmienić hurtem dla wszystkich gniazd w PL tag platform= na nest_platform=
Szablon do JOSM już jest poprawiony od ponad tygodnia.
Jeśli są jakieś uwagi do planowanej zmiany to teraz jest dobry moment na ich wyrażenie :slight_smile: