Konflikty edycyjne

Zanim rzecz dojdzie do grafików, potrzebny jest “silnik” który ten pomysł pociągnie i spróbuje zorganizować prace nad nim, a jak się nie uda w tej chwili, to będzie kombinować dalej, aż dociągnie do końca. A tu nawet nikomu nie chce się wątku założyć, w którym można by sprawę przedyskutować między zainteresowanymi.

Sorry, tu się wszystko robi, jeśli ma się na to ochotę. Jak nikt nie ma zapału, żeby jakąś sprawę poprowadzić, to nie zostanie ona poprowadzona. Proste.

Śmiem twierdzić, że na forum za dużo jest programistów którzy widzą jedynie od 00000000 do FFFFFFFF. Nie chcę się powtarzać, ale najpierw rodzą się wizje i rozwiązania do nich, a dopiero gdzieś na końcu może pojawić się programista i to wówczas gdy będzie potrzebny. Stopnie i odznaki przyznawano w wojsku czy harcerstwie na długo nim programiści zaczęli stąpać po Ziemi. Oczywiście wszelka automatyzacja jest mile widziana, ale wcale nie jest niezbędna by już na starcie widzieć same minusy i “niewykonalność” pomysłu.

Ja to wiem. Swój pomysł kierowałem do chętnych. Być może tu są i jeśli się pojawią to dobrze. Nie to drugie dobrze. A tak swoją drogą nie rozumiem czemu w ogóle się wypowiadasz na temat który cie nie interesuje.

Bzdura. Kolejne szukanie powodu, a nie sposobu. Wątków na temat taki czy inny bez rozstrzygnięcia na forum nie brakuje. Najlepszy tytuł i wątek nie zastąpi chęci. Co najwyżej spowoduje tyle, że przez tydzień nim zepchną go na drugą stronę inne wątki będzie swoim tytułem gnębił czyjeś sumienie (mógłbym coś zrobić, ale […] tu wstawić milion powodów zamiast jednego sposobu […]) i tak samo pójdzie w niebyt.

No, ale może to ja się nie dość jasno wyraziłem.
Pisząc o “silniku” nie miałem na myśli programu, tylko gościa, który swoim zapałem tę sprawę pociągnie.

Weź takie rezerwaty. Nie uzupełniły się dlatego, że ktoś rzucił pomysł, tylko musiał się znaleźć taki wmyrda, stwierdzić, ze warto pouzupełniać i to zrobić.

W przypadku tych odznak jest o tyle trudniej, że na razie nie znalazł się nikt, kto jednocześnie stwierdził, że warto i umie zrobić. Ale jest już trzech pomysłodawców (Ty, rowers2 i Władek Komorek) z podobnym pomysłem - to już jest coś, można się zebrać, czy to w wątku, czy na IRC albo discordzie, opracować jakąś wspólną wizję, Władek umie w wiki, to moze to zebrać i przedstawić w ramach WikiProject Poland (szczególnie jeśli zechcecie to powiązać z opiekunami regionalnymi). A jak już będziecie mieć ten początek i wstępną listę kategorii, to znajdą się i ludzie z pomysłami na nowe odznaki, i tacy, co będą chcieli coś narysować - ja mam GIMP-a i umiem go użyć, kocio wyrażał zainteresowanie pomysłem i umie narysować ikonkę… Ale KTOŚ ten początek musi zorganizować.

Skoro sie odzywam, to znaczy że jakoś tam mnie temat interesuje :wink:

Jak już będzie jakieś uzgodnienie co do listy odznak i rozmiarów rysunków, to pewnie coś tam i narysuję. Ale palcem nie kiwnę, dopóki to nie przejdzie z etapu “mam jakiś pomysł” do etapu “uzgodniliśmy, co chcemy zrobić i zaczęliśmy to robić”.

Khyyy… przeczytaj ten akapit jeszcze raz. I jeszcze raz, i jeszcze. Aż dotrze do Ciebie jego ironia.

EDIT: W sumie, jeśli chcesz, mogę tę rozmowę wydzielić do osobnego wątku “Pomysł na odznaki” i już wątek będzie. Od wpisu, w którym przedstawiasz odznakę za parki.

Wrzucaj jeszcze większe grafiki. Z pewnością twoje argumenty nabiorą więcej mocy.

Tu kończę dyskusję, gdyż nie uważam za stosowne rozmowę z kimś kto posuwa się do argumentów wskazujących drugą stronę ( w tym wypadku mnie) za debila.

Posłucham marka i odpocznę od forum na jakiś czas.

Ludzie, po co się zacietrzewiać i obrażać na siebie? Zamiast się skupić na wspólnym dobru jakim jest OSM, będziecie się kłócić i waśnić na jakichś drobiazgach?

Bardzo przepraszam, jeśli Cię uraziłem. W żadnym wypadku nie było to moim zamiarem.

Tak bardziej dla informacji: rowers2 “wycofał” się z edycji, teraz używa swojego starego konta (benek - sprawdziłem uid i się zgadza) ze zmienionym nickiem:
https://www.openstreetmap.org/user/mrIimbsf
Nie przypisuję sobie zasługi znalezienia tego faktu, zrobił to ktoś inny, kto dowcipnie zajął nick benek i zalinkował w komentarzu do zestawu zmian :wink:
Z mojej strony mam tylko jedną wątpliwość - skoro miał już historię 2 blokad na koncie rowers2, to czy jest to próba zaciemnienia sytuacji i ominięcia ew. poważniejszego bana (bo te się daje tylko recydywistom)?