Konferencja SotM Poland 2018

Linki do stron o konferencji:

Rozmawialiśmy wczoraj z zarządem na temat pierwszej konferencji SOTM w Polsce.
Miejscem będzie Poznań zaś logistykę obejmie Yanosik ALE z naszym intensywnym wsparciem, w szczególności mapowiczy z okolic Poznania.
Celujemy na początek kwietnia 2018.

Będzie potrzebna pomoc Was wszystkich. Wkrótce więcej w tym poście.

To od razu przechodzimy do konkretów:

  1. Ogłaszamy konkurs na logo konferencji. Wbrew pozorom do kwietnia nie ma dużo czasu, więc konkurs ekspresowy. Pierwsze pisma już powinniśmy wysyłać, dobrze, żeby miały już oficjalne logo wydarzenia. Prosimy zgłaszać propozycje do końca września, później odbędzie się głosowanie. Projekty można zgłaszać na forum, można też przesyłać na mail zarządu. Przewidziana symboliczna nagroda :slight_smile:
  2. Zgłoszenia prelekcji - prosimy o zgłaszanie chęci wygłoszenia referatu w trakcie konferencji.
    https://docs.google.com/document/d/1YRW0iSPOOoL_Kg6XjVNuolSYHR9X84O8mPG96F9xrzo/edit
  3. Kogo zaprosić -jeżeli macie pomysły, kogo ciekawego możemy zaprosić to napiszcie na forum - robocza lista będzie dostępna tutaj: https://docs.google.com/document/d/1kRNkoh0ZZPcoorh0cFAolzsPmMfblclRRg4pY64vf8E/edit
  4. Potrzebna osoba do przygotowania i bieżącej obsługi strony www wydarzenia.

Wszystkich członków Stowarzyszenia i edytorów zachęcamy do udziału w przygotowaniach. Każdy ma inne, bogate doświadczenia i wiedzę, które na pewno się przydadzą i w efekcie pozwolą naszej społeczności odpowiednio zaprezentować się.

Mam prośbę, żeby takie społecznościowe rzeczy edytować jednak na Wiki OSM, a nie w jakichś zewnętrznych serwisach.

Ok, jasne, zmienię.

https://wiki.openstreetmap.org/wiki/State_Of_The_Map_Europe_2018 - tu już można podstawowe informacje zbierać. Jak uznamy, że już warto, to się zmieni przekierowanie na https://wiki.openstreetmap.org/wiki/State_Of_The_Map_Europe . Podobno jak się imprezę wpisze tu:

https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Template:Calendar

to zacznie się pojawiać w WeeklyOSM. Można też napisać na listę Talk i zostawić wiadomości tu na forum (oczywiście wśród krajów europejskich).

Kto zarządza stroną http://sotm-eu.org to niestety nie wiem, ale na dole jest podany jakiś majl, który może nadal działa.

Jak nie ma chętnych to może moje szkice wywołają jakąś dyskusję :slight_smile:
https://i.imgur.com/uubw8of.jpg w środku kolorowa flaga
https://i.imgur.com/xoUJACj.jpg
https://i.imgur.com/RmUflj2.jpg
i tak dalej…

Mnie się najbardziej podoba ten 3. szkic - wprawdzie ołówek wskazuje gdzieś na Francję, a nie Poznań, ale nie trzeba zaraz pchać wszystkich symboli do logo, a graficznie jest najbardziej czytelny.

ja zaprojektowałem coś takiego
https://i.imgur.com/e8MRz02.png
przy czym do wczoraj zakładałem że nazwa wydarzenia to “SOTM Poland” (w pierwszych postach nie było informacji o randze spotkania)

@Olga dla mnie zdecydowanie drugie jest najlepsze gdyż wszystkie kierunki wskazują na Polskę. Trzecie też niezłe. Pierwsze zdecydowanie odpada. Nie wiem czemu, ale pierwsze skojarzenie jakie miałem nim się przyjrzałem dokładnie to że na swastykę patrzę :stuck_out_tongue:

@Tomasz_W Fajny pomysł z tą plażą i górami, ale tek czerwony krzyżyk zdecydowanie bym czymś innym zastąpił, gdyż pierwsze i każde inne skojarzenie jakie się nasuwa jest negatywne (np zła odpowiedź na teście etc.)

Ołówek miał wskazywać na Polskę, to jest bardzo szybki szkic :slight_smile:

Zawiązujemy Komitet Organizacyjny SOTM Central Europe 2018. Bardzo proszę o zgłaszanie się szczególnie osób z Poznania i okolic chętnych do udziału w przygotowaniach konferencji. Jest tak dużo różnorodnych tematów do ogarnięcia, że sami (dział mapowy Yanosika) sobie nie poradzimy. Liczymy na członków Stowarzyszenia doświadczonych w temacie organizacji takich wydarzeń.
Można zgłosić się do mnie lub do Zarządu.

Drodzy przyjaciele i przyjaciółki,
gdybym jakiś czas temu przeczytał na forum, że wzywa się mnie do stawienia się w radzie programowej imprezy na skalę europejską, to pdwinął bym pod siebie ogon i schował się do budy.
Zbyt wiele niewiadomych, pachnie robotą a może nie podołam.
W ostatnich dniach mnie nie było na Forum, wspomagałem intensywnie Nepal przde i w czasie konferencji.

Pragnę Was uspokoić. Jest wiele tasków które są spokojne do wzięcia na bary przez jedną osobę. Na przykład chciałbym skorzystać z Forum by poprosić kolegę Kocia o rozpisanie konkursu na Logo imprezy i zatroszczenia się o wybór.

Potrzebna jest jedna osoba która zredagowała by ulotkę na wzór podobnych z innych krajów.

Co z Poznaniakami? Spotkamy się raz jeszcze by omówić co byśmy mogli zrobić?

To jest nasza wspólna impreza a nie Olgi czy Moja.

W Nepalu prawie każdy mapowicz coś tam zrobił.

Jeśli chcecie, piszcie mi na priva to pogadamy na ten temat.

W szczególności zwracam się do członków Stowarzyszenia.

Pozdrowienia,

Marek

Czy są jakieś wskazówki jakiego typu tematy byłyby dobre? Np. do kogo kierowane - osób głęboko siedzących w OSM czy ludzi o OSM słyszeli tyle że to ma coś związanego z mapami?

Są jakieś plany na temat długości - np. czy to powinno trwać 5 minut, 50 czy 150 minut?

Czy też “cokolwiek związanego z OSM” jest jedynym ograniczeniem i pozostałe zależy od pomysłu zgłaszającego?

Temat przewodni konferencji to mikromapowanie i prezentacje w tym temacie będą skierowane raczej do specjalistów siedzących w OSM od dawna. Ale uważam, że potrzebny jest też panel dla słuchaczy, którzy dopiero co usłyszeli o OSM - studentów, pracowników naukowych, urzędników, których również planujemy zaprosić. Uważam, że taki blok powinien być wyraźnie oddzielony i znaleźć się na początku konferencji (w piątek).
Tak więc możliwości tematyczne są nieograniczone. Długość prezentacji - zjadliwa dla słuchaczy. Patrząc na inne konferencje SOTM to długość waha się pomiędzy 20-30 min. Zobaczymy ile osób zgłosi prezentacje.

Zartując trochę, ja bym powiedział, że temat przewodni to “state of the map” - nazwa zobowiązuje :wink:

W takim razie temat konferencji bardzo pojemny…

Dopiero teraz miałem okazję obejrzeć… Zdecydowanie trzeci szkic najlepszy.

Wolałbym nie, bo to wymaga pilnowania terminów i decydowania, wydaje mi się że koledzy od konkursów (np. mapowicza miesiąca) lepiej się mogą tym zająć.

Natomiast myślę, że mógłbym zrobić prezentację o osm-carto, pewnie ze 45 minut najmarniej, choć jeśli to konferencja europejska, to mogą się pojawić inni koledzy z projektu (chyba tylko Paul jest z Kanady), a nawet lokalnie jest Mateusz i Matthijs, więc może być więcej na ten temat i nawet warsztaty można zorganizować.

Gdy myślałem o czym ciekawym mogę powiedzieć to na razie przychodzi mi do głowy właśnie styl domyślny. Jeśli nie pojawi mi się lepszy pomysł to pewnie właśnie z tym się zgłoszę.

Chyba że ktoś ma pomysł o czym innym mógłbym mówić, bo niestety na razie nic sensownego nie wymyśliłem.

Myślę, że temat jest na tyle szeroki, że mogę opowiedzieć o projekcie od strony organizacyjnej, komunikacyjnej i decyzyjnej, bo to jest ważny aspekt, na którym się skupiam, a do tej pory Andy czy Paul mówili jedynie o stronie technicznej - domyślam się, że też może chcesz o tym opowiedzieć, bo praktycznie cały zespół poza mną potrafi robić naprawdę skomplikowane rzeczy w kodzie.

Tu zebrałem linki do nagrań z zeszłych lat:

https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Standard_tile_layer#External_links