Komercyjny uzytek mapy

Witajcie!

Czytałem już kilka tematów o tym ale dalej nie jestem pewien więc wole się upewnić.

Sprawa wygląda tak, nasza firma tworzy multimedialną kartkę pocztową, kartka zawiera płytę CD z prezentacją flash’ową która zawiera m.in. mapę z najciekawszymi miejscami z miasta (muzea itp), chcielibyśmy zmienić dostawce mapy. Więc rodzi się pytanie czy możliwe jest użycie osm w produkcie po pierwsze komercyjnym, po drugie przeznaczonym do dalszej odsprzedaży, no i po trzecie jak wygląda sytuacja z licencją jeżeli na mapy zostaną nałożone POI ze zdjęciami? Czy musimy umieścić gdzieś taką mapę(np. na stronie firmy?). Prosiłbym o wytłumaczenie tego jak najprościej :slight_smile: dziękuję i pozdrawiam

Myślę, że nie ma problemu z komercyjnym wykorzystaniem map OSM, bodajże jedyny warunek, który trzeba spełnić to zamieścić informację skąd dane pochodzą, np. w postaci linku:

(C) <a target="_parent" href="http://www.openstreetmap.org">OpenStreetMap</a> and contributors, <a target="_parent" href="http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/">CC-BY-SA</a>

Info na wiki: http://www.openstreetmap.org/copyright

Nie musicie zamieszczać takiej mapy nigdzie indziej ani wystawiać “źródeł”, nie jestem pewien tylko czy takie POI nie będą utworem zależnym, tzn. czy nie będziecie musieli tego co nałożyliście (czyli np zdjęcia) udostępnić na CC-BY-SA - oczywiście dotyczy to tylko formy opublikowanej (nie dotyczy to np. zdjęcia w pełnej rozdzielczości, tylko możliwości wskanowania sobie Waszej mapy przez kogoś innego z nabytego egzemplarza)

czyli rozumiem że użytkownik który nabył nasz produkt ma mieć możliwość “dobrania się” do zdjęcia i innych rzeczy? nie musi to być nigdzie umieszczane poza produktem?

Nie musi, użytkownik nie może wymagać niczego więcej niż produktu, który otrzymał, żadnych plików źródłowych ani niczego innego (czyli nie może żądać zdjęć w wysokiej rozdzielczości). Oczywiście z produktem może wtedy zrobić co mu się podoba. Oczywiście to wszystko piszę IANAL :wink:

CC-BY-SA nie precyzuje takich rzeczy, natomiast wedlug mojej interpretacji wskazowek do interpretacji licencji, zdjecia nie musza by na tej samej licencji, bo tworzysz collective work.