Kilka dróg na Dolnym Śląsku. Degradacje jak i awanse

Witajcie, po przerwie wracam do mapowania, jednak teraz na serio i z argumentami.

  1. Ścinawska, Aleja Niepodległości i Lecha Kaczyńskiego w Lubinie
    Seconardy na Tertiary
    Nie wiem jakim cudem jest tu Seconardy, dotknęło tutaj to co Warszawę i Białystok, czyli dwa pasy i już idzie seconardy. Tranzyt nie idzie tutaj wcale a Lubin to moje miasto rodzinne więc znam je jak własną kieszeń więc no generalnie wiem jak to idzie w tym mieście.

  2. Wymiana DW338 na Południe od Wołowa i DW345 na Obwodnicę Aglomeracji Wrocławskiej, Powiatówki Środa Śląska-Kostomłoty i Trasę Mielęcin-Świdnica w relacji Rawicz/Wołów/Brzeg Dolny - Wałbrzych.
    Argumenty:
    Drogi które chcę podwyższyć do Seconardy (czyli w zasadzie tylko Powiatówkę Środa Śląska-Kostomłoty) są dużo lepszej jakości niż drogi które w mojej wersji zostały by zdegradowane.
    Bliskość Wrocławia dużo większa niż w przypadku starej/obecnej wersji.
    Mimo ograniczeń tonażowych wyższa kategoria dla dróg z kostkami? No niekoniecznie (chodzi mi tutaj o odcinki z starych kostek w miejscowościach Chełm i Bielany, szczególnie w Chełmie bo tam jest to dużo bardziej uciążliwe)

  3. Degradacja wszystkich dróg tertiary w centrum Ścinawy na residental/unclassifed
    Argumenty:
    Rynek przeszedł “rewitalizację” przez którą została nałożona/odkryta kostka brukowa która nie nadaje się na drogę tertiary przy lokalnym ruchu.
    Drogi te od momentu otworzenia obwodnicy (okolice 2010) mają marginalne znaczenie poza miastem (poza starszymi kierowcami którzy jeżdzą tak z pamięci)

Dodawałem już takie zmiany ale zostały wycofane, ale nie będe już tak robił od momentu wysłania wątku. Przedstawiam wersję z argumentami.
Zapraszam do miłej dyskusji.

Proszę, podlinkuj miejsca o których piszesz - do drogi lub z zaznaczeniem punktu.

Czy już wcześniej te zmiany proponowałeś/aś?

1 Like

Nie proponowałem, poza awansem DP Środa Śląska-Kostomłoty ale wtedy to było w zupełnie innym celu a teraz jest to zupełnie w innym sensie.
Jasne:
Way: ‪Aleja Prezydenta Lecha Kaczyńskiego‬ (‪98011745‬) | OpenStreetMap - Lubin
Way: ‪Adama Mickiewicza‬ (‪1007368623‬) | OpenStreetMap - Ścinawa, tutaj wszystkie tertiary do degradu, zaznaczyłem jedną z nich
mogę wysyłać tylko dwa linki.
W drugiej wiadomości kolejne dwa.

Relation: ‪Droga wojewódzka nr 345‬ (‪563147‬) | OpenStreetMap - DW345 (do degradu)
Relation: ‪Droga wojewódzka nr 338‬ (‪2342005‬) | OpenStreetMap - DW338 (do degradu) (na południe od Wołowa)
To drogi które by były zmieniane.

To highway=teriary do stacji kolejowej w Ścinawie rzeczywiście klasyfikuje się do degradacji ( Way: ‪Tadeusza Kościuszki‬ (‪966413568‬) | OpenStreetMap )

Ale ogólnie, czemu nowe konto zakładasz zamiast z tego samego korzystać? Z jakich kont korzystałeś/korzystałaś wcześniej?

jak dla mnie wszystko jest akurat dobre. A co do kont to mam ich mnóstwo ale wolę korzystać z tego niż starego, nie robiłem na nim jakiś kosmicznych edycji typu dodawanie nieistniejących dróg.

W ogóle to degradować już teraz? bo to jest jak nieśmieszny żart.

Do nawierzchni są tagi surface i smoothness, a nie highway.

1 Like

Nie zrozumiałeś, chodzi o to że lepiej by tranzyt szedł (w nawigacjach) drogą która nie ma kostek które utrudniają swobodny ruch na drodze.

Kostka utrudnia swobodny ruch pieszym, szczególnie tym na szpilkach.
Nie utrudnia samochodom.
Chyba próbujesz swoje osobiste odczucia zakodować w tagu highway :smile:

2 Likes

Bardzo śmieszne wiesz, kostka utrudnia ruch, bo droga jest bardzo wąska to samochodom ciężko się poruszać.

Nadal prosze o podanie listy kont z których korzystałeś/korzystałaś wcześniej, a najlepiej to zaprzestanie seryjnego zakładania nowych.

Do tego czasu - jestem przeciw proponowanym zmianom.

Na ilu kontach byłeś już zablokowany/zablokowana?

kostka a szerokość drogi to osobne kwestie

nie zakładam już nowych.
xxxVroc coś takiego to było pierwsze
VroclavianDBRHP83
Temat-Droga
Dr3ga
blokada na 10 lat jest tylko na koncie Dr3ga, na pozostałych blokad z tego co pamiętam nie mam.
Mam nadzieję że odpowiedź jest satysfakcjonująca.

EDIT : Jeszcze było konto Ksawery Szewczyk

Temat-Droga i wszystko w temacie…
Znowu zaczynają się zmiany bez uzgodnienia odcinka Małomice-Iwno: Way: 34953137 | OpenStreetMap
To już dokładnie 9 zmiana z tertiary na secondary :slight_smile:
OSM Deep History

Bez uzgodnienia od momentu napisania tego wątku nie robię zmian bez konsultacji na tym portalu (no o ile nie jest to oczywiste, np. DW403 która pełni rolę węzła drogowego A4-DK39).