Kategorie dróg w woj. pomorskim

Dzięki za szczegóły. Znalazłem artykuł który tłumaczy plany tej trasy

Sugeruje on że trasa ma mieć znaczenie jako dojazd do portów, a także planowane wiatraki i planowane wydobycie soli. Co jednak kłóci się z poprzednią “turystyczną” argumentacją. Dla mnie Via Maris raczej dowodzi że ta droga BĘDZIE primary, ale jeszcze nie jest.

4 Likes

Ruch na DW216 w sezonie jest znaczący, to sprawia że turyści jadąc od strony A1 wybierają takie alternatywy:

Tam od Pucka do Piaśnicy kiedyś podniosłem kategorię na secondary - nie przyjęło się.

Tą drugą opcję również podniosłem do secondary (przyjęło się), bo z Pucka do pracy w Trójmieście da się tędy sensownie dojechać przez cały rok. Co więcej planowana jest w jej ciągu obwodnica Pierwoszyna:

Derdowskiego w Pogórzu ma rezerwę pod 2x2:

a Gdynia planuje budowę drugiego wiaduktu na Dąbka pod 2x2:

Wobec powyższego uważam dokładnie tak jak @Yunkers, że na obecną chwilę na DW216 może zostać secondary (razem z “drogą przez łąki”), ale w sytuacji wybudowania Via Maris, Via Maris powinna dostać primary.
Obecna DW216 ma długość ~57 km z czego:

  • 22 km klasy Z
  • 35 km klasy G

Uważam, że Via Maris jako GP w przyszłości powinna być odpowiednio wyróżniona w sieci drogowej Pomorza jako primary. Do tego czasu powstanie OMT i S7 pod Warszawą (główne kierunki skąd będą przybywać turyści). Wobec braku inwestycji na linii kolejowej Reda - Hel (elektryfikacja, mijanki na przystankach) ruch drogowy w tym rejonie będzie tylko wzrastał.

3 Likes

Uwaga @Constrado założył drugie konto i znowu robi jakieś “fikołki”: Changesets by TomTommapper | OpenStreetMap

1 Like

Zgłaszałem to, ale bez odpowiedzi. Możesz też zgłosić to.

Też zgłosiłem. ComandoreBombardiero blocked by SomeoneElse | OpenStreetMap zgłaszałem wcześniej i dostało już blokadę.

4 Likes

Pisałem o tym gościu Constrados.
ComandoreBombardiero przecież słusznie wywalił ten wandalizm. Troll Constrado w swojej akcji przerwał na jednym ze skrzyżowań ciągłość DW 216. To miało być w porządku?!

Jak najbardziej w porządku.
Tworzenie kont alternatywnych jest naruszeniem zasad zdefiniowanych przez fundację OSM.
Pozostaje jeszcze ban na forum, ponieważ ów “user” zaczyna również oceniać posty.

1 Like

Jak ktoś w swojej pierwszej edycji robi rewert w aktywnej wojnie edycyjnej po tym jak konta dwóch naparzających się w wojnie edycyjnej dostali ostrzegawcze blokady…

To jest to dość oczywiste że jest to obchodzenie blokady.

(są sytuacje że ktoś ma więcej niż jedno konto i jest to OK, ale wykorzystanie do obchodzenia blokady z pewnością nie jest)

3 Likes

proszę, bez wyzywania

po prawdzie czy tam będzie primary czy secondary nie jest tak istotne

a wyzwiska i wojny edycyjne tylko zniechęcają innych do zaglądania w dany temat

1 Like

Przywracanie wandalizmów OK?! Pomyśl czasem, zanim coś napiszesz, serio. To konto istniało od prawie 2 miesięcy i też widziałem, że ono na forum wcześniej się pojawiało.

To jest to dość oczywiste że jest to obchodzenie blokady.

Blokowanie za revert wandalizmu, gdzie droga się urywała, jest słabe. Za to widzę, że ewidentne obchodzenie blokady kontem założonym dzień wcześniej już w czasie wojny edycyjnej jest tolerowane dłużej, ale tak to jest, jak się stosuje podwójne standardy i musiałem powtarzać zgłoszenie tej praktyki.

Dostałem od @Constrado taką wiadomość:


Ktoś coś z tego rozumie? :thinking:

1 Like

W momencie kiedy to pisałeś/pisałaś to konto było już zablokowane: TomTommapper blocked by SomeoneElse | OpenStreetMap

blokada była za obchodzenie blokady

(i z ciekawości - gdzie droga się urywała? Z tego co widziałem to edycja tylko zmieniała pomiędzy primary a secondary)

1 Like

Zapytałbym się osoby która to wysłała

1 Like

Na jednym ze skrzyżowań była przerwa, w drodze. Odcinek jakiś 50 m bez linii, więc nie było ciągłości DW. Poprawiałem to w jednej z poprzednich zmian, ale on to cofał i z troll-konta to też zrewertował i nawet w kilku miejscach były różne kategorie.

blokada była za obchodzenie blokady

Konto istnieje od 2 miesięcy, więc argument z blokadą do mnie nie przemawia. Fakt, to 1. edycja, ale istniało z zapasem kilku tygodni od tej wojenki. Za to TomTommaper powstał w trakcie wojny edycyjnej i sobie dłużej pozostawał niezablokowany.

Odesłałem go tutaj, wcześniej w wiadomościach prywatnych argumenty z wikiOSM nie docierały. Podobno coś z kimś konsultował na forum, ale chyba nie na tym, bo ostatnio tutaj aktywny był w… 2019:

Że mu źle cofnąłeś i że zgłosił to wszędzie gdzie się da i że raczej wygra.
Mi wcześniej też pisał podobne rzeczy i podobno wygrywał w przeszłości.
Tutaj pewnie wygra. Ja serio nie widzę powodu na to primary. Po prostu nie chciałem się mieszac w wycofywanie (i jak widać słusznie).

1 Like

Z tego co ja rozumiem to teraz bardziej chodzi mu o Drogę Gdyńską jako primary zamiast al. Zwycięstwa. Wg niego primary = przebieg DW468 (al. Zwycięstwa), co z tego że Droga Gdyńska jest w większości bezkolizyjna i ma podniesioną dopuszczalną prędkość do 70 km/h… :roll_eyes:

1 Like

którym?

wsród tego typu osobników robienie kont na zapas to norma

1 Like

jeśli takie ma argumenty to jest bez sensu

rozumiem że DW468 nie jest taką przelotówką na tym odcinku?

Są jakieś kontrargumenty?

2 Likes

Gdzie jest to miejsce?
Bo relacja wygląda na ciągłą.