KartaView - czyli wolne zdjęcia z poziomu ulicy (zachęta do wykorzystywania)

Hej,

Tą aplikacją - KartaView - na terenie Polski fotografuje z poziomu ulicy tylko 79 osób :frowning: A szkoda, bo jest naprawdę przyjazna w interfejsie, pomocna w edycji map i dobrze geolokuje zdjęcia w całych sekwencjach.
Zrobiłem o tej apce polska stronę wiki: KartaView po PL, licząc że kogoś zachęci :slight_smile:
Jeśli macie jakieś uwagi, dajcie proszę znać!

1 Like

A tu wrzuciłem kilka fotek z aplikacji na Androida, jakby kto się bał zainstalować i zobaczyć na własne oczy :wink: https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:KartaView

Dołożyłem cegiełkę i przepisałem lekko sekcję aplikacji :slightly_smiling_face:

3 Likes

Komentarze użytkowników w anglojęzycznej sekcji Google Play dla tej aplikacji twierdzą coś innego [link] (komentarze polskich użytkowników zresztą też). Jeśli błędy wspomniane przez użytkowników już nie występują to warto dać tam swoją opinię na temat tej aplikacji.

1 Like

Tak, opinie są jeszcze z czasów gdy było to OpenStreetCam (i faktycznie było wtedy kulawo…) - dałem dziś rano swoją opinię “aktualizującą” stan rzeczy, pewnie Google musi się zastanowić, czy nie naraża ona żadnego z jego interesów :wink:

W angielskiej sekcji jest negatywny komentarz sprzed miesiąca.

1 Like

No coż, KV używam od dwóch lat, właściwie od momentu przejęcia Mapillary przez Facebooka/Metę - i swojemu doświadczeniu ufam najbardziej :wink: Jest jak napisałem w zachęcie i co zamieściłem na wiki (przynajmniej na telefonach marki Redmi w wersjach 8 i Note 10S).

To mapillary nalezy teraz do Facebooka? Nawet nie wiedzialem. A ten kartaView, to przypadkiem nie nalezy do jakiejs chinskiej firmy? Wydaje mi sie, ze kiedys czytalem o tym, ale glowy nie dam. Wydaje mi sie, ze bylo to nawet na tym starym forum.

EDIT: Myslalem o tym kiedys, ale nie lubie wysylac zdjec przed zerknieciem na nie i ewentualnym usunieciem zdjec naruszajacych czyjas prywatnosc. Jak to wyglada?

Tak, Meta/Facebook wykupiła Mapillary w 2020 roku.
A KartaView zawdzięcza swój rozwój singapurskiemu dostawcy jedzenia i zakupów - firmie Grab :smiley:

Z doświadczenia wysyłania całych sekwencji zdjęć liczących po kilkaset czy kilka tysięcy sztuk zauważyłem, że czasem upublicznienie tej sekwencji trwa nawet tydzień od momentu przesłania, bo zamazują tablice rejestracyjne i twarze. Z początku myślałem, że to błąd oprogramowania, że zmarnowałem swój czas i limit danych komórkowych, ale to właśnie była “troska o prywatność”.

A da sie przeslac zdjecia z komputera? a nie z aplikacji? w Sensie przez jakas strone?

Wykup Mapillary przez Facebooka

Nie wiem… Ja tylko ograniczam się do jazdy samochodem, filmowania przejazdu i wysyłki zdjęć przed powrotem do domu, by mieć miejsce na zdjęcia “z drugiej strony” :wink:

Ok. Wlasnie zerknalem na ta aplikacje w sklepie i punktacja na poziomie 2.2 punkta, nie nastraja zbyt optymistycznie do tego.

Do odważnych świat należy :wink: A opinią tłumu nigdy nie warto się kierować :stuck_out_tongue:

Wyglada na to, ze mozna wysylac z kompa

A co do opinii, to kiedys jadlem obiad w Gdansku i zaluje, ze nie sprawdzilem najpierw opinii o tym lokalu, wiec z tym byciem odwaznym, to czasami trzeba uwazac :slight_smile:

2 Likes

Tu przynajmniej nie będzie sensacji żołądkowych :wink: (i by była jasność: nie wiem co za jedzenie ten Grab rozwozi w dalekiej Azji :smiley: )

A ja powiem, że odkąd FB wykupił Mapillary to nie wprowadzili póki co chyba żadnych złych zmian, a nawet myślę że kilka dobrych :sweat_smile:

Kiedyś próbowałem tego Karta View, ale wyglądało to jak totalnie niedorobiona wersja mapillary, więc podziękowałem.