Kampinoski Park Narodowy - porządki

Nie podoba mi się zmapowanie terenu Kampinoskiego Parku Narodowego - jest tam jakaś sieczka, którą umiem odtworzyć tylko po części:

Do tego dochodzi sam obszar parku ( https://www.openstreetmap.org/relation/1561264 ).

Problemy widzę takie:

  • niektóre te obszary mają nazwę, a inne nie (chyba tylko sama relacja parku narodowego powinna ją mieć?)
  • niektóre są puszczą (natural=wood), inne lasem (landuse=forest) nie wiedzieć czemu (plus nie wiadomo do końca czym się różni jedno od drugiego)
  • obszar w części zachodniej nachodzi na inne obszary zamiast z nimi graniczyć, poza tym znika przy wyższych poziomach wyświetlania

Co z tym trzeba by zrobić?

Moim zdaniem nazwy na lasach/puszczach do usunięcia

Problem jest tutaj szerzej opisany http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Tag:landuse%3Dforest wygląda na to, że nie ma spójnego podejścia, jednak i to i to zielone więc tragedii nie ma :stuck_out_tongue:

Chyba udało mi się naprawić.

Ok, to wywalę.

Ja to wiem, ale chodzi mi przynajmniej o lokalną spójność - czy to są tak różne typy lasu, żeby je inaczej oznaczać?

Aczkolwiek najnowsze propozycje zmian w renderowaniu domyślnej mapki będą od tego abstrahować, więc skończy się wizualny misz-masz związany z różnymi stylami tagowania obszarów leśnych:

https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto/pull/1242

Dzięki! Faktycznie się coś pojawia.

@dammat: Widziałem, że wziąłeś się za wstawienie/porządkowanie brakujących 2 parków (Woliński i Świętokrzyski). Niestety nie zauważyłem, że ten drugi już też dodałeś i wrzuciłem obrys z natury2000 od popeja, teraz go wycofuję (mam nadzieję, że nie zostawię jakichś śmieci po sobie).

Ale coś mi te parki dziwnie wyglądają: skąd wziąłeś kształty i czy przypadkiem nie dodawałeś nazw do każdego kawałka? Bo zdaje się, że w przypadku parku - tak jak w tytułowym Kampinoskim - nazwę doczepia się tylko do relacji spinającej całość.

Granice parków narodowych otrzymałem bezpośrednio od pracownika GDOŚ. Podobnie zresztą jak granice parków krajobrazowych. Ich poprawność można dodatkowo weryfikować tym WMSem:

wms_endpoint:http://sdi.gdos.gov.pl/wms?SERVICE=WMS

Z tymi dwoma parkami miałem problem, bo własnie one w rzeczywistości są tak pocięte, stąd nazwa wyświetla się na każdym z kawałków. W przypadku Parku Wolińskiego takie poszatkowanie jest trochę bez sensu bo poszczególne kawałki oddziela tylko droga. Można pomyśleć o sklejeniu ich w całość, ale byłoby to zakłamywanie rzeczywistości i działanie pod render więc raczej nie bardzo.

Granice można pobrać tutaj, przy okazji zamieszczam treść maila, który potwierdza, że dane można użyć w OSM. Liczyłem na zgodę na przerysowywanie podobnie jak od GUGIK a tu miłe zaskoczenie:

A, no to wszystko jasne - super, że się tym zająłeś i to u źródła!

Tag natural=yes czy to do czegoś potrzebne? Pewne jest że powodował niewyświetlanie etykiety parku więc go usunąłem.