Jeste li za da se ref:e-matica preimenuje u ref:HR:e-matica

Pozdrav,

pitanje je u naslovu. Razlog je taj što je ref:<COUNTRY_CODE>:<AUTHORITY>=* postao popularan i standardan jer smanjuje šansu da netko u svijetu iskoristi isti tag, i odmah je jasno gdje se taj tag koristi. Stari tag ref:e-matica=* sam smislio prije par godina na brzinu, ali sada ga već ima poprilično puno pa bi bilo dobro da imamo pristanak zajednice za promjenu. Link na wiki stranicu o mehaničkom editu.

  • Za (želim ref:HR:e-matica)
  • Protiv (želim da ostane ref:e-matica)
0 voters
1 Like

Nije bilo primjedbi pa ćemo to obaviti za koji dan.

1 Like

Import gotov!

Odlično,

updateao sam wikije:

Trebalo bi još napraviti dataitem tražilicu za taj tag, kako smo pričali u Ref:hr:* i automated edit

Hoćeš to ti @Janjko ili da ja?

1 Like

Slobodno ti, ako znaš koji url uopće ciljamo? Sad sam gledao web od ministarstva, i tamo se u url-u ne spominje taj ref nego, valjda, neki id iz tablice:

http://mzos.hr/dbApp/detalji.aspx?appName=OS&id=6

Nda, nije im baš neka tražilica… A onda ništa od dataitema za e-maticu

Jedino ako netko možda zna upotrijebiti SPARQL na Portal otvorenih podataka da pretaži bazu po tom ref:HR:e-matica id-u?

SPARQL je koristan samo kod RDF podataka. Nisam našao ni jedan primjer podatka u RDF formatu na tom sajtu, meni se čini da je ta SPARQL tražilica potpuno beskorisna.

Mislim da je jedini način da napravimo svoj web koji ovisno o upitu preusmjeruje na škole. Ali upitno je koliko je to korisno naspram uloženog vremena.

nije vrijedno toga :smile: , zaboravi