Jak zrobić taką mapę

Witam

Chciałem zrobić taką samą mapę jak ma SISKOM tylko dla Krakowa (http://mapa.siskom.waw.pl/), problem jest taki iż tam prawie wszystkie dane są trzymane w plikach *.kmz, a ja bym chciał mix czyli np lokalizacje przystanków z OSM (mam zamiar w końcu to uzupełnić w Krakowie) a cześć opisowa jakoś odemnie ściągane. Tylko pytanie ma ktoś pomysł jak to zrobić, jakiś mój serwer baz danych na podstawie którego by były brane opisy czy nawet generowane “prywatne” warstwy.

Ktoś ma jakieś pomysł i sugestie?

Pierwsza sugestia to overpass :slight_smile: jest gdzieś przykład jak zrobić pobieranie POI. Druga opcja to możesz samemu wygenerować odpowiedni GeoJSON np. w php (ja tak robię na stronce z indoor).

Overpassem nie zrobi się tak łatwo JOIN (a chyba o to tu się rozchodzi). Tu bez bazy danych, niczym bez holajzy, ani rusz. Najprościej technicznie byłoby trzymać dane OSM i opisowe w jednej bazie, ale różnych tabelach, tak kiedyś zrobiłem mix OSM i abstraktów Wikipedii.

@pbabik, a masz to gdzieś jako przykład jeszcze dostępne?

@Detovo, a co to ten Overpass i GeoJSON?

Przykładu nie mam, ale to nie była żadna magia, zwykłe złączenie tabel według klucza. Najprościej będzie, jeśli pokażesz projekt swojej bazy danych - wtedy będzie można kombinować.

Na razie nie mam, na razie mam idę iż chcę zrobić coś takiego i właśnie rozważam jak to zrobić. Najłatwiej było by zrobić to jak SISKOM czyli wszystko trzymać w swoich plikach, ale wolał bym jakoś ładniej to zrobić.

Ja bym jednak zaczął od zrobienia front-endu i trzymania na początek wszystkiego w plikach, nawet i KMLach. Jak już będzie dobrze działać, można pomyśleć jak - i w ogóle czy warto - przechodzić na bazę danych. Z wikipedią sprawa była o tyle prosta, że klucz w postaci tagu wikipedia był już gotowy. Dla ulic będzie już dużo gorzej utrzymać połączenie dwóch baz w miarę edycji OSM… a może się mylę? Niech się spece od tematyki bazodanowej wypowiedzą.