Jak to otagować?

Ale to nadal jest w terenie, tylko nieczynne?

Z tego co kojarzę to tak. Opowiada o tym obiekcie w tym filmie https://youtu.be/Zi460R-Pgk0?t=850
Wcześniej gdy pokazuje pierwszy bunkier też odnosi się do testów wybuchów materiałów wybuchowych dawnych zakładów Nitrat i z tego co mówi to pokazywał te ekrany balistyczne też w którymś wcześniejszym filmie ale nie kojarzę.

Oznaczył to w OSM Node: ‪Ekrany balistyczne Nitrat Niewiadów‬ (‪4206413442‬) | OpenStreetMap ale coś tam jest też nababrane patrząc na historię punktu.

Owszem - skasował punkt adresowy zostawiając z niego część tagów, poprawiłem w tym zestawie

Moim zdaniem tym zaporom/ekranom najbliżej do barrier=wall + wall=concrete , plus nazwa do description.
Tak to też przetagowałem rysując na podstawie widocznych na orto elementów.

To fajnie. Zaraz zerknę jak to wygląda na podkładzie cieniowania.
Widok całkiem księżycowy lub prehistoryczny.

Niestety brak orto wysokiej rozdzielczości (najlepiej takiej z jesieni). Czy są jakieś podstawy by dodać tam obszar tego … obiektu. Zarówno orto jak i cieniowanie wydaje się pokazywać obszar … poligonu.

Na ISOK widać mniej więcej orientacyjny zasięg tego obiektu.
Można się zatem pokusić o jakieś jego oznaczenie, chyba najbardziej pasująca byłaby tutaj jakaś kombinacja w stylu abandoned:boundary=hazard + hazard=shooting_range (?)
Zaś pojedyncze widoczne “psie łapki” (prawdopodobne pozostałości po detonacjach) jako historic=bomb_crater

Właśnie to takie specyficzne miejsce pod wieloma kątami, historycznie jak i specyfika od byłego przeznaczenia terenu po obiekty na nim występujące. Na razie idzie do archiwum (do zrobienia) bo oznaczanie na siłę tylko po to by miejsce było zauważalne dla szukających pomysłu na jazdę i szwędanie to średnio. Gdyby ktoś chciał zahaczyć o parę miejsc które pokazywał Dominik to byłoby ułatwienie bo na razie mamy tylko coś ledwo widocznego na mapie. Oglądający jego filmy przy większej chęci znajdą sami. Może coś się wymyśli.

Park Biegowy w Tarnowie ma nietypowy sposób załączania oświetlenia:

Dodałem do ścieżek tagi:

lit=on_demand
lit:description=SMS o treści "Biegam" numer telefonu +48 500 400 407, czas załączenia 60min

oświetlone ścieżki widać na zdjęciach np. tutaj.

Da się to jeszcze uszczegółowić?

4 Likes

Co masz na myśli?. Myślisz o dodatkowych tagach pod kątem oświetlenia czy ogólnego dalszego zmapowania parku.

Jakieś

Chodzi mi o jakieś sztuczki z tagami które mógłby przeczytać automat:

  • lit:contact:message;
  • lit:contact:message:content

jest coś takiego w ogóle?

Jak otagować siatkę - zazwyczaj kilkumetrową - stawianą za boiskami w celu łapania piłek? Nie znalazłem tagu ani w sport, ani w odpowiedniego typu barrier.

1 Like

ja bym dał barrier=net w ramach Any tags you like - OpenStreetMap Wiki jak nie ma na to tagu

1 Like

jak otagować pojedynczy panel solarny na płaskim dachu którego pozostała część jest wykonana z papy? i czy jest sens?

Sens jest :smiley:

Tutaj są przykłady, z opisu chyba to najbardziej pasuje:

power=generator
generator:source=solar
location=roof

A jeżeli znasz dalsze szczegóły to odpowiednio:

fotowoltaika solary
generator:method=photovoltaic generator:method=thermal
generator:type=solar_photovoltaic_panel generator:type=solar_thermal_collector
generator:output:electricity=small_installation generator:output:heat=*
generator:output:hot_water=*
1 Like

Jak otagować połączenie historycznego słupa granicznego na którym jest krzyż


opis na str. 56

Zagadnienie słupa granicznego znalazłem Pl:Tag:historic=boundary_stone - OpenStreetMap Wiki tylko jak połączyć je razem.

Niestety nie ma dobrego sposobu żeby połączyć je razem.
Jest man_made=cross (wiki), ale on dotyczy chyba większych krzyży, po za tym to trochę “hakowanie” zasad tagowania.
Wybierz to co jest twoim zdaniem ważniejsze, a info o drugim dodaj w description=* i tyle - chyba że ktoś ma lepszy pomysł.


Stronę Wiki historic=boundary_stone dodałem dosłownie 9 dni temu, fajnie że się przydaje :smiley:

Wybiorę prawdopodobnie słup ponieważ obok jest już wprowadzona kapliczka więc będzie coś dla religijnych i ateistów w ramach tolerancji.
Byłem tam ale to że to słup graniczny dowiedziałem się dopiero z podlinkowanej prezentacji. Byłem już zmachany i dopadł mnie koszmarny ból zęba więc ratowałem się wodą ze studzienki. Pomagało na chwilę.
Z tym Twoim dodaniem do Wiki to ładnie się złożyło czasowo :mantelpiece_clock:. Pamiętałem, że było coś o historycznych kamieniach milowych czy słupach granicznych i pomyślałem, że może pójdzie to po nitce do kłębka niezależnie w jakim języku to będzie.

Czekaj. nawet na forum był podobny temat. tam chodziło prawdopodobnie o pomnik a na pomniku były płyty / tablice pamiątkowe i jak to połączyć.

Znalazłem temat może i był(y) inny podobny

tylko tam sprawę ułatwiał “pomnik”. W moim przypadku podwójne tagowanie to takie dziwne połączenie i raczej niezgodne ze sztuką OSM.

man_made=cross 

czy bardziej

historic=wayside_cross 

z

historic=boundary_stone

I to wszystko spiąć jakoś z historic

Poprzestałbym na historic=wayside_cross. Informacje o słupie granicznym są w ogóle słabo uźródłowione i niekompletne.

Zrobię tak. Tymczasowo zostawiam jak jest. Dziś miałem tam podjechać ale ułożyło się inaczej. Gdy czas pozwoli to skontaktuję się z Gminą Wojnicz i miejscowym plebanem to może coś się więcej dowiem i wtedy się pomyśli bo tak to będzie dodanie obiektu na sztukę.
Między czasie znalazłem Biadoliny Radłowskie – Miasto i Gmina WOJNICZ ale nic nie wnosi a teraz piszę do gościa co zmalował filmiki na YT i podłożył tam jakieś mapy historyczne.
https://www.youtube.com/watch?v=5TsNm0QKtjw
https://www.youtube.com/watch?v=0qeaAeR_pMQ
ale nie ma słupa. Może będzie coś wiedział i może uda się złapać kontakt z osobą która wykonała prezentację w pdf.

Tylko brakuje tego boundary_stone na liście historic w tabeli
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Key:historic
W wersji angielskiej jest. Już parę razy musiałem się posiłkować innymi wersjami językowymi bo te nasze są często już wybrakowane, okrojone i tylko upór w szukaniu lub przypadek pozwala coś znaleźć.