Jak stworzyć stronę która wygląda i się obsługuje jak OSM? (Chodzi mi o to bym mógł na niej projektować)

Jeżeli taka strona była by możliwa do stworzenia. Po prostu uwielbiam projektować drogi (i stąd te “wandalizmy”) typu jakaś trasa przedłużenie aglomeracyjnej wrocławia. Jeśli coś takiego by mogło powstać to dam spokój i zacznę projektować nowe ekspresówki, obwodnice, trasy. Właśnie na takiej stronie.

Oglądałeś już umap?

1 Like

nie, ale spróbuję skorzystać, może to będzie dobra strona dla mnie :slight_smile:
Jak zmienić na Polską wersję?

Przypuszczam, że będzie :slight_smile:

Podpowiem, że oprócz użycia podkładu OSM (nie musi być domyślny francuski, można zmienić), można dla uzyskania spójności wizualnej wyeksportować Overpassem układ drogowy w jakiejś okolicy, zaimportować do umap i dopiero dorysowywać, co dusza zapragnie.

1 Like

a czy mogę np. usunąć jakiś fragment drogi? (np. DW341 w Błoniach bo robię wiadukt)
(Chodzi jak coś o edytowanie edytorem iD)

Jeśli zaimportujesz z Overpassa, możesz z tym zrobić, co zechcesz. Na podkładzie OSM zostanie po staremu.

Overpassa nie umiem, ale nauczyłem się z mapą podstawową i jest to naprawdę fajne. Dzięki!

1 Like

Wydaje mi się, że link był do polskiej wersji, ma “…/pl” na końcu i mówi do mnie po polsku…

Możesz jeszcze sprawdzić dość nowy serwis mapowy Felt , który też oferuje sporo funkcji.

A może bardziej https://opengeofiction.net ci się spodoba?

1 Like

Ładne, ale chyba narysować projektu drogi się w tym nie da…