Jak poprawnie oznaczać sale gimnastyczne

W tej chwili nie oznaczamy zazwyczaj sal gimnastycznych w szkołach, osobne hale sportowe to zazwyczaj leisure=fitness_centre - ale czy to odpowiedni tag dla sali gimnastycznej w szkole?
Prawie nigdy w szkołach nie ma osobnej działalności centrum sportowego, to co odróżnia takie hale to konstrukcja budynku - dlatego szukałem raczej odpowiedniej wartości dla klucza building=*. Znalazłem:

sports_hall wydaje mi się bardziej pasować - dobrze kombinuję?
Przy okazji znalazłem taką stronę - “sala gimnastyczna” wskazuje tu na deprecated tag amenity=gym, który z kolei na swojej stronie nie linkuje w ogóle do building=*. Jeśli ta lista jest aktualna, to dobrze by to poprawić (i na liście i w Nominatimie).

1 Like

nie, chyba że są ogólnodostępne

+1

Zastanawiałem się też nad building=gym - z tego co słowniki sugerowały to też jest kandydat

1 Like

A nie sports_centre? fitness_centre to dla mnie siłownia, a sala, na której można grać w gry zespołowe typu koszykówka czy siatkówka, to sports_centre.

Natomiast Wiki dla hali sportowej, będącej częścią szkoły lub ośrodka sportowego, proponuje leisure=sports_hall, trzy razy tyle użyć, co building=sports_hall (oczywiście oba oznaczają trochę co innego i mogą być stosowane razem).

nie tagujemy raczej chyba leisure=sports_centre dla tych całkowicie wewnętrznych?

Nie, odnosiłem się do osobnych hal sportowych, czyli w moim rozumieniu niebędących częścią szkoły czy jakiejś innej placówki.

1 Like

O dzięki, nie znalazłem samemu tych wszystkich tagów. Postaram się poprawić trochę ich strony na Wiki.

A patrząc na historię, to może da się namówić na wyświetlanie tego i w domyślnym renderze.

Edit: Już było: Add rendering for leisure=sports_hall · Issue #4733 · gravitystorm/openstreetmap-carto · GitHub

https://taginfo.openstreetmap.org/tags/building=gymnasium#overview