W tej chwili nie oznaczamy zazwyczaj sal gimnastycznych w szkołach, osobne hale sportowe to zazwyczaj leisure=fitness_centre - ale czy to odpowiedni tag dla sali gimnastycznej w szkole?
Prawie nigdy w szkołach nie ma osobnej działalności centrum sportowego, to co odróżnia takie hale to konstrukcja budynku - dlatego szukałem raczej odpowiedniej wartości dla klucza building=*. Znalazłem:
sports_hall wydaje mi się bardziej pasować - dobrze kombinuję?
Przy okazji znalazłem taką stronę - “sala gimnastyczna” wskazuje tu na deprecated tag amenity=gym, który z kolei na swojej stronie nie linkuje w ogóle do building=*. Jeśli ta lista jest aktualna, to dobrze by to poprawić (i na liście i w Nominatimie).
A nie sports_centre? fitness_centre to dla mnie siłownia, a sala, na której można grać w gry zespołowe typu koszykówka czy siatkówka, to sports_centre.
Natomiast Wiki dla hali sportowej, będącej częścią szkoły lub ośrodka sportowego, proponuje leisure=sports_hall, trzy razy tyle użyć, co building=sports_hall (oczywiście oba oznaczają trochę co innego i mogą być stosowane razem).