Imprezy Lokalne a tymczasowe zmiany w ruchu

W najbliższą sobotę ma się odbyć rekonstrukcja historyczna na ponad 150 rekonstruktorów http://www.strefaimprez.pl/zdjecie/rekonstrukcja-218386 na którą może ściągnąć znacząca część gawiedzi w tym mnie :wink:

Osobiście nie wiem czy wskazane drogi na mapie dojazdowej http://visit.przemysl.pl/upload/photos/980/mapa-dojazdu.jpg mają być wyłączone z ruchu jedynie na kilka godzin czy też wyłączone są całkiem.

Niemniej zakładając wariant, że może to być jedynie kilkugodzinne wyłączenie to czy taką zmianę na openstreetmap należy nanosić na ten czas czy też nie? Jak widać widoczne zakazy dotyczyć będą jedynie dróg lokalnych oraz leśnych, które zwykle i tak są objęte zakazem ruchu. Jeśli powinny być oznaczone zakazem ruchu to czy poniższe oznaczenie dla danego odcinka drogi jak w opisie na wiki będzie wystarczające

http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Road_signs_in_Poland#Znaki_zakazu
access=no
foot=yes
traffic_sign=PL:B-1

Zmiany obowiązującej kilka godzin nie ma za bardzo sensu nanosić, w tym czasie to w większości przypadków wykorzystywane dane nie zdążą się nawet zaktualizować.

Dłuższych - ma sens jeśli pewne jest że osoba która to zaznacza potem zaznaczy że utrudnienie się zakończyło.

Dokładnie. Myślę, że przy nanoszeniu utrudnień najlepiej się kierować właśnie tym jak często są uaktualniane mapy dostępne w OsmAnd, MapFactor i innych aplikacjach (nie powiem z głowy ile to jest, ale w przypadku OsmAnd ok. miesiąc, a MapFactor trochę więcej).

Co więcej - jak coś aktualizuje się co miesiąc i trafi na te kilka godzin z obecną tymczasową zmianą to potem zostanie ona przez cały miesiąc.

Lepiej pozbierać jakieś dane które pozostaną istotne dłużej niż przez kilka godzin (surface=, opening_hours= itp itd jeśli wszystko super istotne jest już zmapowane).

Niektóre projekty mają czas aktualizacji danych liczony w miesiącach, a nie dniach (np. opentopomap.org). Mapy ładowane na urządzenia czasami w ogóle nie są aktualizowane. Zdecydowanie jestem przeciw nanoszeniu chwilowych zmian - przy odrobinie pecha takie zmiany mogą być widoczne dla ZU bardzo długo.

Co to jest ZU? Chyba nie chodzi o http://wordnetweb.princeton.edu/perl/webwn?s=zu a to jedyne co znalazłem :slight_smile:

zwykły użytkownik…

no to sprawa jasna. Tymczasowych zmian nie nanosimy, choć przyznam miałem wrażenie, że częściej te aktualizacje są dokonywane gdyż mapę która ja zaciągam aktualizują co 3 dni, a następna jutro :wink: http://www.raumbezug.eu/ag/internet/osmGarmin.htm Bez tego nijak bym nie przetestował zmian jakie dodałem do OSM

Wg mnie nanoszenie takich zmian ma sens, ale tylko pod innymi tagami, które określą okres zmian

A jakie to są tagi? Nie kojarzę takich.

Tylko propozycja http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposed_features/temporary

o to niezłe jest. To by załatwiało w dużej mierze podobne tematy i jest czymś czego wówczas szukałem. Jest jakaś przyczyna dla której to tylko propozycja a nie zaakceptowany standard?

Brakuje dyskusji na liście mailingowej (tagging) i głosowania.

Niby brakuje dyskusji, ale na taginfo jest całkiem spora liczba użyć więc myślę, że można korzystać.