Import z danych RDLP...

Mam ogromną prośbę do wszystkich edytujących w okolicach Śląska i Opolszczyzny, trwa import danych wektorowych z RDLP Katowice. Niemożliwe jest wgranie wszystkiego naraz, musielibyśmy za dużo usuwać, mogłoby przy okazji polecieć coś ważnego. Dlatego import idzie kawałkami, tam gdzie są największe braki. Niestety już pojawiły się duplikaty, koledzy WojtekK i sznik dodali w tym samym czasie gdy ja wgrywałem większy pakiet zmian…

Dlatego bardzo proszę o koordynację zmian. Jeśli ktoś z was jest chętny do pomocy przy imporcie, to proszę o kontakt na mail, na irc’u, uzgodnimy, kto, gdzie, kiedy :wink:
Roboty jest dość dla wszystkich, więc chętnie się podziele :wink: Szczególnie że za kilka dni czeka nas reszta Polski :wink:

Z pozdrowieniami z białych Beskidów
Tomek

Ja bym prosił, by nie łączyć działów leśnych z RLDP, które mają różny ref. Kolega sznik tak zrobił, np. tutaj: http://www.openstreetmap.org/?lat=49.92415&lon=19.63783&zoom=15&layers=M

Mysle, ze problem wynika z tego, ze dzialy lesne z RDLP uzywaja takiego samego tagu jak las. Jesli maja byc traktowane inaczej to powinny byc oddzielnymi poligonami. Pisanie na forum dociera do malego procenta mapowiczow a jedyny sposob dotarcia do wiekszosci to uzywanie tagow ktore sa w miare oczywiste.

Gdybym wiedział, że jest planowany import z RDLP, to zająłbym się czymś bardziej pożytecznym. :slight_smile:

No przecież nie pozyskiwaliśmy tych danych tylko po to, by sobie leżały w zaciszu komputerów członków stowarzyszenia… :wink:

Bywa - ja też nanosiłem cierpliwie 30 tysięczne osiedle w moim mieście, zanim wpadłem na pomysł, że lepiej poprosić o te dane miasto.
I tak kilkanaście dni pracy posłałem do /dev/null

Ja bym chciał robić Roztocze. Rysuję tam lasy z Bing i zapewne będzie sporo różnic, bo dużo lasów jest prywatnych, zwłaszcza na zalesionych nieużytkach. Ale z kolei są rejony, gdzie nie ma pokrycia zdjęciami wysokiej rozdzielczości. Spróbowałbym to jakoś pożenić.

Roztocze w dużej części zrobiłem właśnie za pomocą Binga.

Ja robię południową część i południową część Puszczy Solskiej.

Jeśli akcja będzie dotyczyć całej Polski, to chętnie się zajmę lasami w okolicy północnej części lubuskiego - Puszcza Barlinecka, Puszcza Notecka (od północy) i lasy gdzieś tak do autostrady A2 (na południu), na początek.

Jeśli dacie szansę początkującemu, to chętnie się podłączę. Skończyłem kiedyś Technikum Leśne.
Prosiłbym tylko o wskazanie jedynie słusznego know-how.

Darz bór!

p.s.Orientuję się w powiatach cieszyńskim, pszczyńskim, wodzisławskim, rybnickim i jastrzębskim.

Surovy, to juz do Tomka uderzaj, serdecznie zapraszamy do wspólpracy: