Import Delikatesów Centrum

no, w tym problem że niemal zawsze jest to błędne więc już lepiej pokazać że zamknięte + komentarz

Chyba juz nie ma sensu tworzyć nowej ankiety, żeby dopisać tą opcje, mimo wszystko, jeśli ktoś popiera tą propozycję, może zagłosować na opcje Inaczej.

Ale chyba nie mapujemy pod render? Jeśli apki źle interpretują godziny otwarcia, to raczej one powinny to poprawić.

tyle że tagowanie tego jako “otwarte w niedziele” z kometarzem “hahaha, tylko w część niedzieli” jest wyjątkowo wredne do obsłużenia

1 Like

No dobrze, ale jeśli całość ma być komentarzem, dobrze by było zrobić to było bardziej czytelne dla przeciętnego człowieka np. opening_hours=“Niedziela handlowa XX:XX-XX:XX”, co myślisz?

1 Like

tak, to by było jeszcze lepsze chyba

1 Like

Myślę, że obsługiwanie i wyświetlanie komentarzy z opening_hours jest akurat prostsze niż obsługiwanie tych różnych, rzadko stosowanych składni typu Jan,Apr,Jun,Aug Su[-1].

Jako, że pojawiły się 2 nowe propozycje godzin otwarcia, otwieram jeszcze jedną ankiete (mam nadzieję, że ostatnią). Do poprzedniej od kilku dni nie dochodzą nowe głosy, więc myślę, że można uznać za zakończoną i w nowej dać tylko wygraną opcje.

  • 1 opening_hours=Su XX:XX-XX:XX “tylko niedziele handlowe”
  • 2 opening_hours=“Niedziela handlowa XX:XX-XX:XX”
  • 3 opening_hours=Su: XX:XX-XX:XX; PH: off

0 voters

Jak się takie godziny otwarcia z komentarzami pokażą w apkach typu EveryDoor? Edytory nie sprawią, że całe opening date będzie jako raw do edycji bez edytora?

1 Like

Z mojego punkty widzenia to jest wybó tetyczny i.e. każcde rozwiązanie jest dobre, o ile da się potem automagicznie przerobić na wersję " wprowadźmy nowy sposób oznaczania dla niedziel handlowych"

2 Likes

EveryDoor na pewno, dlatego na początku głosowałem za opcją bez komentarza.

Którego edytory tak samo nie będą wspierać :face_with_hand_over_mouth: Poza tym, nie wiadomo czy w ogóle to dostaniecie, może zamiast tego zaproponują wam składnię typu Dec 25 Su[-1,-2], pozostałe niedziele handlowe są już pokryte przez istniejącą specyfikację.

Znaczy, jak są pokryte? Bo mam wrażenie, ze coś mi umknęło…

1 Like

opening_hours=easter -7 days XX:XX-XX:XX; Jan,Apr,Jun,Aug Su[-1] XX:XX-XX:XX

Czyli niedziela poprzedzająca Wielkanoc oraz ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia. Obecna specyfikacja nie pozwala tylko wyrazić dwóch niedziel poprzedzających pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia.

W sensie że powyższe jest ustalone i nie trzeba będzie tego zmieniać co roku?

Ugh, myślałem, że to jasne, te dni są zapisane w ustawie.

Nie zanosi się na zmianę ustawy, a jeśli już najbardziej prawdopodobną zmianą tej ustawy jest jej zniesienie :upside_down_face:. Więc tak, można przyjąć, że nie będzie trzeba zmieniać co roku.

Sprawdziłem 3 popularne renderery (OsmAnd, Maps.ME i Maps.cz) jak wyświetlają godziny otwarcia z komentarzem i jeśli chodzi o opcje opening_hours=Su XX:XX-XX:XX “tylko niedziele handlowe” nie jest źle. Gorzej jest, jak cały tag jest wrzucony w komentarz. Niestety nie udało mi się znaleźć żadnego poi oznaczonego opening_hours=Mo-Su XX:XX;“XXX”, więc tego nie sprawdziłem.

opening_hours=Su XX:XX-XX:XX “tylko niedziele handlowe”

OsmAnd i Maps.cz wyświetlają poprawnie. Maps.ME nie wyświetla w ogóle godzin z komentarzem - problem zgłoszony - Interpreting comment in opening_hours tag · Issue #14200 · mapsme/omim · GitHub

Cały tag wrzucony w komantarz

Wszystkie apki traktują godziny otwarcia jako 24/7 - dodatkowo maps.me wyświetla miejsce jako zamknięte w tym momencie, mimo, że jest otwarte 24/7

Wygląda na to, że w ankiecie wygraną opcją jest opening_hours=Su XX:XX-XX:XX “tylko niedziele handlowe” ze znaczną przewagą, więc myślę, że można uznać problem za rozwiązany i zacząć dodawać sklepy, zaktualizowałem plik na dysku google do którego link jest na wiki, więc wszystko jest gotowe do importu :slight_smile:

Stworzyłem też wątek dotyczący wprowadzenia nowego oznaczenia na niedziele handlowe.

Lepiej w Organic Maps zgłosić, MAPSME jest niewarte uwagi.

3 Likes

Dlaczego nie warte uwagi? To jest najpopularniejsza apka działająca na OSM

1 Like

kompletnie olewają raporty, przestali publikować nowy kod ( Commits · mapsme/omim · GitHub ) a Organic Maps to pierwotni autorzy robiący to porządnie